Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Otwarcie basenów. Gdzie (i od kiedy) w naszym regionie będzie można popływać?

Rząd złagodził obostrzenia wprowadzone w związku z zapobieganiem i zwalczaniem epidemii COVID-19. Oprócz otwarcia obiektów na świeżym powietrzu (boiska, stoki, korty), zdecydowano się przywrócić możliwość korzystania z basenów. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Otwarcie basenów. Gdzie (i od kiedy) w naszym regionie będzie można popływać?
Zdjęcie poglądowe (MOSiR Czerwionka-Leszczyny).

Czerwionka-Leszczyny

Kryta pływalnia w Czerwionce-Leszczynach (ul. 3 Maja 36a) wznowi działalność 15 lutego (poniedziałek). Oto nowe godziny otwarcia obiektu:

  • poniedziałek - piątek - od. godz. 14.00 do godz. 22.00
  • sobota - niedziela - od godz. 9.00 do godz. 21.00

Sauna pozostanie zamknięta. Więcej informacji TUTAJ.


Jastrzębie-Zdrój

12 lutego wznowiła działalność kryta pływalnia Laguna w Jastrzębiu-Zdroju (ul. Warszawska 11). Grafik wejść dostępny jest na stronie obiektu (kliknij TUTAJ).


Racibórz

Kryta pływalnia H2Ostróg pozostaje zamknięta. W planach jest remont obiektu. Jedyną opcją popływania w Raciborzu jest obecnie kryta pływalnia przy Szkole Mistrzostwa Sportowego.  Na obiekcie prowadzone są treningi, dlatego dla osób z zewnątrz przewidziane są dwa wejścia: o godz. 19.00 oraz o godz. 20.15 (każde maksymalnie dla 24 osób).


Rybnik

Już dziś (12 lutego) popływać można na pływalniach Yntka i Akwarium w Rybniku. - Yntka (Rybnik, ul. Powstańców 40) – będzie czynna od godz. 6.00, Akwarium (Rybnik-Boguszowice, ul. Jastrzębska 3a) od godz. 14.00. Mały basen na Akwarium zostanie uruchomiony na początku przyszłego tygodnia, obecnie trwa tam remont wentylacji - informuje MOSiR w Rybniku.

Więcej informacji TUTAJ.


Gorzyce

Kryta pływalnia Nautica w Gorzycach (ul. Bogumińska 31) wznowi działalność w poniedziałek 15 lutego. Basen będzie otwarty codziennie od gdodziny 14.00 do godz. 21.00.


Połomia

Kryta pływalnia w Połomi pozostaje zamknięta z uwagi na prace remontowe, które są prowadzone w obiekcie. Otwarcie obiektu ma nastąpić 1 czerwca 2021 r. (więcej informacji na ten temat w najnowszym numerze "Nowin Wodzisławskich").


Wodzisław

Kryta Pływalnia Manta (Osiedle 1 Maja 16 c) zostanie otwarta 13 lutego (sobota). Basen będzie czynny w następujących godzinach:

  • poniedziałek-piątek - od godz. 6.00 do godz. 22.00
  • sobota-niedziela - od godz. 8.00 do godz. 20.00

Żory

12 lutego otwarto również Park Wodny Aquarion (ul. Wodzisławska 3a). - Basen będzie otwarty codziennie od godziny 6.00 do 22.00. Będziecie mogli skorzystać z basenu sportowego, rekreacyjnego i saun. Wyłączone będą: jacuzzi i zjeżdżalnie - informuje ośrodek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].