Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Wielki sukces. MUKS Sari Żory zagrają w 2 lidze

26.04.2021 13:59 | 0 komentarzy | AgaKa

Doskonałe podsumowanie sezonu w wykonaniu siatkarek MUKS Sari Żory. Zawodniczki z Żor wygrały wszystkie mecze rozgrywanego w mieście turnieju finałowego i wywalczyły awans do 2 ligi ogólnopolskiej. To największy sukces w historii żorskiej siatkówki.

Wielki sukces. MUKS Sari Żory zagrają w 2 lidze
Po niemal 40 latach przerwy żorskie siatkarki miały kolejną szansę na awans do 2 ogólnopolskiej ligi siatkówki kobiet, nic więc dziwnego, że każdą z transmisji na żywo z turnieju finałowego, rozrywanego w hali MOSiR Żory, śledziły setki kibiców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym, piątkowym meczu podopieczne trenera Pawła Wrzeszcza nie pozostawiły rywalkom z zespołu VIS Business Center Skierniewice żadnych złudzeń, pewnie zwyciężając 3:0 (25:10, 25:14 i 25:18). Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca żorskiego zespołu, Anna Wrzeszcz.

Kolejny mecz zapowiadał się na bardzo trudny, ponieważ rywalkami MUKS Sari Żory były grające w tym sezonie bardzo dobrze zawodniczki KS Polonia Łaziska Górne. Po zaciętym meczu i doskonałej postawie żorzanki zwyciężyły 3:1 (25:19, 25:18, 19:25 i 25:22). MVP meczu wybrano atakującą Gabrielę Durczyński.

O awansie do 2 ligi miał zadecydować ostatni mecz turnieju pomiędzy MUKS Sari Żory a SST Lubcza Racławówka. Drużyna z województwa podkarpackiego również przed tym spotkaniem miała na koncie dwa zwycięstwa. Żorzanki nienajlepiej weszły w ten mecz  i pierwszego seta przegrały 20:25. Drugi set to znacznie lepsza postawa gospodyń turnieju i zdecydowane zwycięstwo 25:17. Zawodniczki MUKS Sari kontynuowała świetną grę w kolejnych setach wygrywając kolejno 25:16 i 25:19. Zawodniczką meczu została przyjmująca Zofia Człowiek.