Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

03.05.2021 20:30 | 6 komentarzy | (ak)

Maraton piłkarski, który był rozgrywany w czasie wydłużonego weekendu majowego, przyniósł dużo ciekawych rozstrzygnięć i cały szereg przetasowań. Faworyci raczej nie zawodzą i gromadzą kolejne punkty, natomiast autsajderzy też robią wszystko, by uniknąć degradacji. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga (PZPN)

Wyniki XXVIII kolejki (30.04/02.05.2021)

  • GKS Jastrzębie – Odra Opole 3:0 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:1 (0:1)
  • Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
  • Widzew Łódź – Miedź Legnica 0:0
  • Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
  • Resovia Rzeszów – GKS Bełchatów 1:3 (1:2)
  • Górnik Łęczna – Termalica Nieciecza 3:3 (1:2)
  • Radomiak Radom – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
  • Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz (mecz przełożony na 19.05.2021, śr 17:40)

Wyniki XXVII kolejki (27/29.04.2021)

  • GKS Jastrzębie – GKS Tychy 0:1 (0:1)
  • Odra Opole – Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:3 (2:1)
  • ŁKS Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
  • Stomil Olsztyn – Korona Kielce 2:0 (0:0)
  • Miedź Legnica – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:3 (1:2)
  • Sandecja Nowy Sącz – Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)
  • Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 4:0 (2:0)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Termalica Nieciecza255344:19
2.Radomiak Radom275037:18
3.GKS Tychy285035:20
4.Górnik Łęczna284839:22
5.ŁKS Łódź284748:31
6.Arka Gdynia274638:27
7.Widzew Łódź284026:29
8.Odra Opole283928:32
9.Miedź Legnica263736:28
10.Sandecja Nowy Sącz273736:37
11.Chrobry Głogów273630:38
12.Korona Kielce273520:31
13.Puszcza Niepołomice273426:33
14.Stomil Olsztyn282926:41
15.Resovia Rzeszów282521:38
16.GKS Jastrzębie272423:40
17.Zagłębie Sosnowiec282327:39
18.GKS Bełchatów282023:40

Zapowiedź zaległych meczów XXV i XXIII kolejki (05.05.2021)

GKS Jastrzębie – Miedź Legnica (śr 17:00), Termalica Nieciecza – Korona Kielce (śr 19:00).

Zapowiedź XXIX kolejki (07/09.05.2021)

Odra Opole – Puszcza Niepołomice (pt 17:00), Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom (pt 17:40), GKS Tychy – Górnik Łęczna (pt 18:00), GKS Bełchatów – Arka Gdynia (sb 12:40), Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce (sb 16:00), Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (sb 16:00), Termalica Nieciecza – Miedź Legnica (sb 20:00), Resovia Rzeszów – Widzew Łódź (nd 12:40), ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie (nd 15:00).


III liga – grupa 3 (PZPN)

Wyniki XXVIII kolejki (01.05.2021)

  • ROW Rybnik – LKS Goczałkowice 1:1 (0:1)
  • Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice 1:0 (0:0)
  • Ślęza Wrocław – Piast Żmigród 2:2 (1:0)
  • Polonia Nysa – Górnik Zabrze II 1:2 (1:1)
  • Zagłębie Lubin II – MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
  • Lechia Zielona Góra – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
  • Rekord Bielsko-Biała – Polonia-Stal Świdnica 7:3 (4:2)
  • Polonia Bytom – Warta Gorzów Wielkopolski 3:1 (2:0)
  • Foto Higiena Błyskawica Gać – Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:0)
  • Miedź Legnica II – pauza

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Ruch Chorzów277170:20
2.Polonia Bytom265859:29
3.Ślęza Wrocław275769:27
4.Pniówek Pawłowice275549:30
5.Zagłębie Lubin II274149:34
6.Rekord Bielsko-Biała264049:35
7.LKS Goczałkowice274046:41
8.Lechia Zielona Góra264037:35
9.Stal Brzeg263847:37
10.Gwarek Tarnowskie Góry263440:51
11.MKS Kluczbork273340:54
12.Górnik Zabrze II273142:46
13.ROW Rybnik262734:47
14.Miedź Legnica II262730:43
15.Warta Gorzów Wlk.272729:45
16.Piast Żmigród272640:48
17.Foto Higiena Gać262536:58
18.Polonia Nysa261730:64
19.Polonia-Stal Świdnica271633:85

Zapowiedź XXIX kolejki (05.05.2021)

Miedź Legnica II – Gwarek Tarnowskie Góry (śr 16:00), MKS Kluczbork – Polonia Bytom (śr 17:00), Górnik Zabrze II – ROW Rybnik (śr 18:00), Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała (śr 18:00), LKS Goczałkowice – Stal Brzeg (śr 18:00), Polonia-Stal Świdnica – Polonia Nysa (śr 18:00), Ślęza Wrocław – Foto Higiena Błyskawica Gać (śr 18:00), Warta Gorzów Wielkopolski – Lechia Zielona Góra (śr 18:00), Piast Żmigród – Zagłębie Lubin II (śr 18:00), Pniówek Pawłowice – pauza.

Zapowiedź XXX kolejki (08/09.05.2021)

Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław (sb 13:00), Rekord Bielsko-Biała – Warta Gorzów Wielkopolski (sb 14:00), Polonia Bytom – Piast Żmigród (sb 17:00), Polonia Nysa – Ruch Chorzów (sb 17:00), Stal Brzeg – Górnik Zabrze II (sb 17:00), Lechia Zielona Góra – MKS Kluczbork (sb 17:00), Foto Higiena Błyskawica Gać – Miedź Legnica II (sb 17:00), Gwarek Tarnowskie Góry – Pniówek Pawłowice (nd 15:00), ROW Rybnik – Polonia-Stal Świdnica (nd 17:00), LKS Goczałkowice – pauza.


IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

Wyniki XXV kolejki (01.05.2021)

  • Odra Wodzisław Śląski – Unia Turza Śląska 3:1 (2:1)
  • Decor Bełk – Jedność Przyszowice 0:0
  • Unia Książenice – Radziechowy-Wieprz 4:1 (2:0)
  • Orzeł Łękawica – Tychy II 0:2 (0:0)
  • Czaniec – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
  • Kuźnia Ustroń – Drzewiarz Jasienica 2:0 (1:0)
  • Czechowice-Dziedzice – Iskra Pszczyna 0:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała II – Spójnia Landek 1:1 (0:0)

Wynik zaległego meczu XXI kolejki (28.04.2021)

  • Czechowice-Dziedzice – Czaniec 1:1 (0:0)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Odra Wodzisław Śląski235569:30
2.Decor Bełk244244:33
3.Unia Książenice234239:35
4.Spójnia Landek224163:25
5.Unia Turza Śląska244152:39
6.Tychy II243760:42
7.Rozwój Katowice233747:31
8.Kuźnia Ustroń243744:45
9.Podbeskidzie B-B II233252:40
10.Drzewiarz Jasienica223128:34
11.Czaniec233133:48
12.Czechowice-Dziedzice232836:37
13.Orzeł Łękawica232634:41
14.Jedność Przyszowice232221:51
15.Radziechowy-Wieprz221923:46
16.Iskra Pszczyna241123:77
17.Odra Centrum Wodzisław Śl.*161829:43

*Drużyna wycofana z rozgrywek przed rundą wiosenną.

Zapowiedź zaległego meczu XIII kolejki (05.05.2021)

Spójnia Landek – Orzeł Łękawica (śr 18:00).

Zapowiedź zaległych meczów XIX kolejki (05.05.2021)

Unia Książenice – Rozwój Katowice (śr 17:45), Radziechowy-Wieprz – Odra Wodzisław Śląski (śr 17:45), Drzewiarz Jasienica – Podbeskidzie Bielsko-Biała II (śr 17:45), Czaniec – Jedność Przyszowice (śr 17:45).

Zapowiedź XXVI kolejki (08.05.2021)

Rozwój Katowice – Odra Wodzisław Śląski (sb 11:00), Podbeskidzie Bielsko-Biała II – Orzeł Łękawica (sb 11:30), Spójnia Landek – Czechowice-Dziedzice (sb 15:00), Unia Turza Śląska – Drzewiarz Jasienica (sb 17:00), Unia Książenice – Jedność Przyszowice (sb 17:00), Decor Bełk – Tychy II (sb 17:00), Czaniec – Iskra Pszczyna (sb 17:00), Radziechowy-Wieprz – Kuźnia Ustroń (sb 17:00).