Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mistrz olimpijski z Tokio wystawił na charytatywną licytację swój medal. Pieniądze mają pomóc małemu żorzaninowi

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km - Dawid Tomala przekazał swój złoty medal olimpijski na licytację charytatywną, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla Kacpra Woźniaka, chorego 12-latka z Żor. Udział w licytacji zapowiedział Robert Lewandowski.

Mistrz olimpijski z Tokio wystawił na charytatywną licytację swój medal. Pieniądze mają pomóc małemu żorzaninowi
Na zdjęciu Dawid Tomala ze złotym medalem olimpijskim, fot. FB Dawid Tomala
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Złoty medalista w chodzie na 50 km

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, Dawid Tomala był jedną z największych sensacji, zdobywając w fantastycznym stylu złoty medal w chodzie na 50 km. Teraz postanowił przekazać olimpijski medal na licytację i wspomóc małego żorzanina, Kacpra Woźniaka w walce o możliwość samodzielnego chodzenia. Zapowiedział to podczas Gali Mistrzów Sportu, gdzie zajął 4. miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku.

- Kacpra wybrałem, bo on chce zacząć samodzielnie chodzić. Do tego potrzebuje 150 tys. złotych na operację. Medal mam za chodzenie, więc to będzie ładne nawiązanie. I ładny początek drogi do pomagania innym, którą chcę iść – powiedział w rozmowie z portalem sport.pl Dawid Tomala.

Kim jest Kacper z Żor?

Kacper Woźniak ma 12 lat, choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Do tej pory nie zaczął samodzielnie chodzić, a pomimo systematycznej rehabilitacji postępy są bardzo powolne. To jednak może się zmienić, poniewać otrzymał on kwalifikację do operacji w European Paley Institute – szpitalu, który specjalizuje się w bardzo skomplikowanych operacjach ortopedycznych. Koszt operacji, która może przynieść mu samodzielność i życie bez bólu to 150 tys. zł.

Możesz wesprzeć leczenie Kacpra na zbiórce siepomaga (klik). Licytacja medalu odbędzie się 10 stycznia w hotelu Marriott w Warszawie. Udział w licytacji zapowiedział zwycięzca prestiżowego plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, czyli Robert Lewandowski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].