Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prasa: Jastrzębie zrobiły krzywdę Zaksie

- Ależ emocje w walce o wejście do finału PlusLigi! Wydawało się, że siatkarze Zaksy Kędzierzyn mają wszystko pod kontrolą i w sobotę zapewnią sobie awans, gdy wspaniałym zrywem ich rywale z Jastrzębskiego Węgla doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji - czytamy na stronie "Super Expressu".

- I początek sobotniego starcia wskazywał na to, że kędzierzynianie są w stanie zrealizować swój cel. Po 35 minutach twardej walki wygrali na przewagi premierową partię, a w drugiej już całkowicie kontrolowali wydarzenia. Do pełni szczęścia brakowało jednego seta. Niestety, trzy kolejne partie padły łupem gospodarzy. Podopieczni Roberto Santillego znacznie wzmocnili zagrywkę, świetnie "czytali” grę naszych zawodników, często zatrzymując ich blokiem. Dość łatwo i szybko doprowadzili do tie breaka - możemy przeczytać w "Nowej Trybunie Opolskiej"

- Szybkie zwycięstwo ZAKS-y? Nic z tego. Podrażnieni gospodarze w trzecim secie wzięli sprawy w swoje ręce, choć początek nie zapowiadał szczęśliwego finału. Jastrzębski miał problemy z przyjęciem, ale z czasem rozpracował zagrywkę rywali i konsekwentnie zaczął gromadzić punkty - napisał "Przegląd Sportowy".

- To był ostatni moment, w którym mogliśmy coś zmienić. Rzuciliśmy wszystko na jedną szalę - przyznał atakujący Węgla Igor Yudin w rozmowie z "Przeglądem".

- Siatkarze obu drużyn nie mają litości ani dla siebie, ani dla własnych kibiców. W ciągu pięciu dni zafundowali wszystkim prawdziwą huśtawkę nastrojów. Jastrzębianie, którzy mogli wyjeżdżać z Kędzierzyna z dwoma zwycięstwami, przez błąd zaniechania wygrali tam tylko raz. Odrodzona w piątek Zaksa miała szansę dobić przeciwnika następnego dnia, ale za szybko uwierzyła, że jest w finale i pomimo prowadzenia przegrała - napisała "Gazeta Wyborcza".

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].