Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W środę JW poznał rywala w 1/4 finału CEV Ligi Mistrzów. Będzie nim wicemistrz Niemiec VfB Friedrichshafen, z którym rywalizowali w fazie grupowej tych rozgrywek.

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Drużyna niemiecka pokonała w pierwszej rundzie play off wicemistrza Francji Tours VB. W pierwszym spotkaniu we Francji ekipa znad Jeziora Bodeńskiego wygrała 3:0. Wczoraj, u siebie, niemiecka drużyna potrzebowała w rewanżu dwóch setów do awansu do ćwierćfinału. Co ciekawe, ekipa VfB przegrywała już 0:2 w setach, ale zdołała odwrócić losy spotkania. Wygrała trzy kolejne partie i cały mecz 3:2.

Tym samym zespół JW po raz kolejny w tej edycji LM zmierzy się z wicemistrzem Niemiec. Wcześniej rywalizowali z tym zespołem w fazie grupowej i dwukrotnie byli górą, wygrywając 3:1 na wyjeździe oraz 3:0 przed własną publicznością.

Oba mecze przeciwko Niemcom były zacięte i naprawdę trudne, więc znów spodziewamy się ciężkiej przeprawy. To silny, „fizyczny” zespół. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować zwycięską passę w starciach z nimi, ale jest to klasowy zespół. Dla nich awans do ćwierćfinału jest sporym sukcesem i zapewne nie będą mieli nic do stracenia. Trzeba być dobrze przygotowanym do tych pojedynków – uważa Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Szkoleniowcem drużyny z Friedrichshafen jest Mark Lebedew, który w przeszłości był trenerem Jastrzębskiego Węgla. 55-latek od ponad 10 lat mieszka w Żorach, gdzie ma swój własny dom. Jego żona jest Polką, a w maju 2022 roku otrzymał akt nadania polskiego obywatelstwa. W zespole wicemistrza Niemiec występują dwaj polscy siatkarze: atakujący Michał Superlak i rozgrywający Mateusz Biernat.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca w Ratiopharm-Arena w Neu-Ulm (godzina meczu nie jest jeszcze znana), natomiast rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się 15 marca o godzinie 18:00.

Zwycięzca tej rywalizacji zagra w półfinale z lepszym z pary: Halkbank Ankara (TUR) – Cucine Lube Civitanova (ITA).

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].