Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomala wystawił swój medal, Lewandowski go kupił. Pieniądze pomogą Kacprowi z Żor

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50km - Dawid Tomala przekazał swój złoty medal olimpijski na licytację charytatywną, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Kacpra Woźniaka, chorego 12-latka z Żor. Medal wylicytował piłkarz, Robert Lewandowski.

Tomala wystawił swój medal, Lewandowski go kupił. Pieniądze pomogą Kacprowi z Żor
Sportowcy pomogą 12-letniemu Kacprowi z Żor, zdj. FB Dawid Tomala i zbiórka Kacpra Woźniaka
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Złoty medalista w chodzie na 50km

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, Dawid Tomala był jedną z największych sensacji, zdobywając w fantastycznym stylu złoty medal w chodzie na 50km. Teraz postanowił przekazać olimpijski medal na licytację i wspomóc małego żorzanina, Kacpra Woźniaka w walce o możliwość samodzielnego chodzenia. Zapowiedział to podczas Gali Mistrzów Sportu, gdzie zajął 4. miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku.

- Kacpra wybrałem, bo on chce zacząć samodzielnie chodzić. Do tego potrzebuje 150 tysięcy złotych na operację. Medal mam za chodzenie, więc to będzie ładne nawiązanie. I ładny początek drogi do pomagania innym, którą chcę iść – powiedział w rozmowie z portalem sport.pl Dawid Tomala.

Medal wylicytował Robert Lewandowski

Udział w charytatywnej licytacji, która odbyła się 10 stycznia w Warszawie zapowiedział Robert Lewandowski, który wygrał plebiscyt na Sportowca Roku. Piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski jak powiedział, tak zrobił. Ba! Wygrał licytację. Lewandowski zapłacił za złoty krążek 280 tysięcy zł.

Kim jest Kacper z Żor?

Kacper Woźniak ma 12 lat, choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Do tej pory nie zaczął samodzielnie chodzić, a pomimo systematycznej rehabilitacji postępy są bardzo powolne. To jednak może się zmienić, ponieważ otrzymał on kwalifikację do operacji w European Paley Institute – szpitalu, który specjalizuje się w bardzo skomplikowanych operacjach ortopedycznych. Koszt operacji, która może przynieść mu samodzielność i życie bez bólu to 150 tysięcy zł. Jego mama, Agnieszka, wychowuje go samotnie.

- Walczę o syna każdego dnia, aby wrócił do zdrowia, aby mógł się samodzielnie poruszać, a nie oglądać i poznawać świat na wózku i moich rękach - pisze w zbiórce na siepomaga.

Zobacz więcej:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].