Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 6

Ostatnią omawianą przez nas kategorią wiekową, która na szczeblu Podokręgów Racibórz i Rybnik przedwcześnie zakończyła sezon są trampkarze. Rywalizację młodych piłkarzy w 7 różnych grupach wygrały zespoły: UKS SP Winners Gołkowice, LKS Zameczek Czernica, LKS Rój, WSP Wodzisław, LKS Naprzód Czyżowice, RKP SP ROW Rybnik II oraz KS Górnik Radlin.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 6

Trampkarze C1 – III Liga Wojewódzka (Podokręg Rybnik i Racibórz)

Młodzi adepci futbolu UKS SP Winners Gołkowice byli poza zasięgiem swoich rówieśników w rozgrywkach III ligi wojewódzkiej. – Nasi zawodnicy ciężko pracowali i zasłużyli na ten sukces. Drużyna zdobyła najwięcej bramek i straciła najmniej, nie przegrywając żadnego meczu w grupie i tylko jeden remisując. Zdarzały się też trudne momenty, ale i te chłopcy swoim charakterem potrafili przezwyciężyć, co przełożyło się na największe do tej pory osiągnięcie w historii naszej szkółki – powiedział trener Tomasz Sosna. Kadrę zespołu tworzyli: Artur Surowy, Bartosz Penkała, Mikołaj Nawrat, Jakub Kwiatkowski, Dorian Papierok, Tomasz Antończyk, Nikodem Majzner, Filip Hlubek, Igor Skrzyszowski, Błażej Hejmej, Tomasz Marzecki, Kamil Brachmański, Paweł Grzenia, Łukasz Szewczyk, Karol Łuksza, Paweł Łuksza i Robert Pietroszek.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Winners Gołkowice1440114:16
2.WSP Wodzisław1431107:29
3.Unia Racibórz142894:49
4.Champions Rybnik142578:51
5.Krzanowice142176:65
6.Rymer Rybnik141547:83
7.Połomia14622:105
8.Gracz Lyski1404:144

Trampkarze C1 (Podokręg Racibórz)

Dużo radości sprawili sobie i swoim kibicom trampkarze LKS Zameczek Czernica, bowiem okazali się najlepszą drużyną tej kategorii wiekowej w Podokręgu Racibórz. – Po krótkiej przerwie wracamy do III ligi wojewódzkiej, w której graliśmy już dwa sezony. Rywalizacja z lepszymi ekipami, gdzie w wielu przypadkach odbywa się selekcja piłkarzy, pokazuje jaką pracę wykonuje zespół z małej Czernicy, stworzony z roczników 2005-2007. Nieraz słyszeliśmy, że chociaż wysoko przegraliśmy to nikt nie spodziewał się z nami tak ciężkich meczów. Regularne wyjazdy na obozy, turnieje kilkudniowe, obozy dochodzeniowe, średnio cztery treningi w tygodniu udowadniają, że kolejny awans to nie przypadek. Mieliśmy u siebie Mistrzynię Polski kadr wojewódzkich i chłopców grających w kadrze Podokręgu Racibórz. Kilku zawodników ma już za sobą treningi, a nawet rozegrane minuty w sparingach pierwszej drużyny. Dla mnie jako trenera najistotniejszym jest wypromować możliwie największą grupę młodych piłkarzy do rozgrywek seniorów – podsumował trener Przemysław Warło. Kadrę zespołu tworzyli: Amelia Kukuczka, Nikola Żuchowicz, Roksana Szweda, Paulina Bartczak, Szymon Łanoszka, Wojciech Tlon, Michał Świdergoł, Tymoteusz Pytlik, Wojciech Olszyna, Hubert Kukuczka, Jakub Mikołajczyk, Bartosz Olszyna, Alan Czerniejewski, Krzysztof Szkuat i Szymon Szawerna. Ponadto: Radosław Olszyna – drugi trener.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czernica112853:10
2.Gmina Lubomia112580:10
3.Nędza112451:18
4.Kuźnia Raciborska111943:27
5.Zawada111963:36
6.Pietrowice Wielkie11710:29
7.Studzienna11418:49
8.Pawłów11310:149

Trampkarze C1 (Podokręg Rybnik)

Do ostatniego gwizdka trwała rywalizacja o miano najlepszych trampkarzy Podokręgu Rybnik. Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji tej wyszła drużyna LKS Rój. – Mój zespół wywalczył awans do III ligi wojewódzkiej, pokonując w kluczowym meczu ekipę Baranowic 2:0. Podczas tego spotkania środkowy pomocnik Kacper Tudzież doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na kolejne 5 miesięcy. Kapitanem był Kamil Trzebski, utalentowany technicznie zawodnik, występujący głównie na pozycji napastnika. W minionym sezonie strzelił 15 bramek, grając w 9 meczach. A na środku boiska przejmował i dzielił piłki Kacper Tetla. Naszej bramki strzegł Szymon Żochowski lub czasami Sebastian Baudler. Łączy nas wspaniała atmosfera, która jeszcze bardziej zachęca do treningów rozwijających umiejętności. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim rodzicom, zaangażowanym w ubiegłym sezonie i jednocześnie proszę o dalszą współpracę – dodał trener Adam Adamczyk. Kadrę zespołu tworzyli: Radosław Adamczyk, Szymon Bańkowski, Sebastian Baudler, Michał Gatnar, Patryk Grobelny, Kacper Grobelny, Szymon Klimus, Franciszek Koczar, Jakub Kolarczyk, Kacper Niewęgłowski, Błażej Szramowski, Paweł Szymura, Olaf Świerczek, Kacper Tetla, Kamil Trzebski, Kacper Tudzież i Szymon Żochowski.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Rój102047:12
2.Baranowice102028:10
3.Ochojec101727:25
4.Szczerbice101527:10
5.Świerklany101231:17
6.Polaris Żory1001:87
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].