Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Daria Antończyk odchodzi z Ajaxu Amsterdam

24.07.2014 09:27 | 0 komentarzy | kozz

Długoletnia bramkarka RTP Unia Racibórz, pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet - Daria Antończyk po rocznym epizodzie z Ajaxem Amsterdam wraca do Polski.

Daria Antończyk odchodzi z Ajaxu Amsterdam
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Doczekaliśmy się w tym okienku transferowym prawdziwego hitu i to nie tylko na skalę pierwszej ligi, ale na skalę całego kraju. W klubie od 1 sierpnia zamelduje się aktualne reprezentantka Polski - Daria Antończyk. Transfer tej zawodniczki to wielki sukces naszego klubu, który pokazuje, że AZS PWSZ Wałbrzych śmiałymi krokami wkracza na salony kobiecej piłki nożnej w Polsce - informuje strona kobiecego pierwszoligowca z Wałbrzycha.

Daria Antończyk to piłkarka znana każdemu kibicowi żeńskiego futbolu w Polsce. W latach 2003-2013 reprezentowała barwy Unii Racibórz zdobywając z tym klubem wszystkie możliwe trofea - pięć razy mistrzostwo Polski, cztery razy halowe mistrzostwo Polski oraz trzykrotnie Puchar Polski. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt występów w kadrze Polski oraz kilkanaście w żeńskiej Lidze Mistrzów. Ostatnim jej klubem był w sezonie 2013/14 słynny Ajax Amsterdam, a teraz zdecydowała się pomóc w rozwoju wałbrzyskiego klubu, piłkarstwa kobiecego w mieście i na Dolnym Śląsku.

- Naszej nowej zawodniczce życzymy samych udanych występów, braku kontuzji i jak najwięcej meczów na "zero w tyłach". Jesteśmy też pewni, że na jej przyjściu najbardziej skorzystają nasze bramkarki, które podpatrując na co dzień tak znakomitą zawodniczkę, będą błyskawicznie robić postępy i pójdą w jej piłkarskie ślady - czytamy na stronie AZS-u.

Obecnie Daria przebywa za granicą na zasłużonym urlopie i dołączy do kadry pierwszego zespołu już w Gdyni, gdzie od 28 sierpnia AZS przebywać będzie na obozie przygotowawczym.

oprac. kozz / azs-pwszwalbrzych.futbolowo.pl