96 lat czekali żeby zagrać w klasie A. Historyczny awans KS Pietraszyn 

Już przed tygodniem po wygranej 3:0 nad lokalnym rywalem z Borucina piłkarze z przygranicznej miejscowości byli bardzo blisko upragnionego awansu. Brakowało im 3 punktów, by jeszcze przed finiszem rozgrywek w sezonie 2022/23 cieszyć się mistrzostwem...

Unia Racibórz zdobywa cenne trzy punkty w spotkaniu z Czechowicami-Dziedzicami [ZDJĘCIA, WIDEO, LIVE] 

W sobotnim meczu 28. kolejki śląskiej IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się z Czechowicami-Dziedzicami. Pojedynek był zwycięski dla gospodarzy, a w końcówce Paweł Witt strzelił gola, którego chwalił nawet trener rywali.

VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W sobotnie południe na stadionie OSiR w Raciborzu zorganizowano VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego. 

Dariusz Szpakowski: Najważniejsze, nie spóźnić się na mecz [SPOTKANIE w BIBLIOTECE] 

Jaka jest pana ulubiona dyscyplina sportowa? - padło pytanie kierowane do najsłynniejszego komentatora telewizyjnego w Polsce. - Pytanie jest retoryczne - odparł bohater spotkania w książnicy na Kasprowicza w Raciborzu. Dariusz Szpakowski dostał...

Zobacz kto przyszedł na spotkanie z Dariuszem Szpakowskim. Słynny komentator w Bibliotece w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Byłem, Widziałem, Skomentowałem — Autorskie spotkanie z legendą zza mikrofonu Dariuszem Szpakowskim.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

W rozgrywkach seniorów niespełna miesiąc przed ostatnim gwizdkiem wciąż dużo niewiadomych. Odra Wodzisław Śląski tym razem odniosła ważne zwycięstwo, dzięki któremu oderwała się nieco od dna tabeli. W niższych klasach mnóstwo ciekawych...

Trener Marek Śledź w bibliotece na Kasprowicza. U piłkarza głowa jest ważniejsza od nóg 

Aktualny szef akademii Legii Warszawa, a wcześniej trener grup młodzieżowych w Lechu Poznań i Rakowie Częstochowa, był gościem raciborskiej biblioteki. Zaprosili go Adam Rutowicz i Bartosz Kozina w ramach projektu obywatelskiego, sfinansowanego...

Zwycięstwo ROW Rybnik z Unią Racibórz. Puste trybuny nikomu nie pomogły [ZDJĘCIA, WYWIADY, LIVE] 

W sobotnim meczu 26. kolejki IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się z KS ROW 1964 Rybnik. Zawodnicy tego dnia nie mogli liczyć na doping kibiców, którzy nie zostali wpuszczeni na trybuny stadionu przy Zamkowej. Dostępu do trybun przez całe 90...

Tadeusz Michalik brązowy medalista z Tokio w ZSOMS. "Każdy ma predyspozycje na olimpijczyka. Wszystko jest w głowie" 

Szkoła mistrzostwa sportowego wykorzystała wyjątkową okazję, że do Raciborza zjechały się gwiazdy polskich zapasów. To w związku z Mistrzostwami Polski seniorów, które odbyły się 6 maja w Arenie Rafako. Czołowi zawodnicy kadry narodowej...

Trener kadry narodowej Józef Tracz: Unia świetnie organizuje mistrzostwa, lubię tu przyjeżdżać [ZDJĘCIA, WIDEO] 

93. zapaśnicze Mistrzostwa Polski klasyków były dla raciborskiej Unii udane nie tylko sportowo. Prezesowi Wolnemu zależało na seniorskiej imprezie w roli gospodarza, po ostatnich turniejach młodzieżowych w Arenie Rafako. W sobotę najlepsi dostali...

Medal z takich zawodów pamięta się całe życie. Memoriał zapaśniczy legend MKZ Unia Racibórz  

W hali sportowej ZSOMS w Raciborzu rozegrano międzynarodowy turniej zapasów w stylu klasycznym w dziecięcych i młodzieżowych kategoriach wiekowych. - Pamiętam swój pierwszy taki turniej, jeszcze w Czechosłowacji, pokonałem zawodnika Banika Ostrawa. Mam ten medal do dziś, to mój pierwszy - powiedział prezes MKZ Unia Ryszard Wolny. Klub...

Reprezentantki SP Krzanowice na podium wojewódzkiego finału tenisa stołowego [ZDJĘCIA]  

W Zespole Szkół w Koziegłowach odbyły się 30 maja wojewódzkie finały tenisa stołowego Szkolnego Związku Sportowego w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 02/04.06.2023 

Bieżący sezon w bardzo szybkim tempie wkroczył na ostatnią prostą. W najbliższy weekend po kilku meczach będzie okazja ku temu, by wystrzeliły szampany wieńczące awans do wyższych klas rozgrywkowych. Sprawdź dokładny terminarz 106 kolejnych spotkań.

Jonatan Koczy zwyciężył na zawodach w Bieruniu 

Kolejny świetny występ pięściarski zaliczył Jonatan Koczy z raciborskiego klubu Łamator.

Młody raciborski biegacz wystąpi na Mistrzostwach Europy Spartan Race w Andorze 

Młody raciborski biegacz OCR wystartuje na Mistrzostwa Europy Spartan Race w Andorze.

Zbliża się Orlik Cup Nędza 2023. Zjedzie blisko 500 młodych piłkarzy [ZAPOWIEDŹ]  

Tegoroczny turniej został podzielony na trzy terminy. 8 czerwca w Boże Ciało na boisko wybiegną zawodnicy z rocznika 2012, 17 czerwca z roczników 2014 i 2015, a 18 czerwca najmłodsi, czyli 8 i 7 latkowie.

96 lat czekali żeby zagrać w klasie A. Historyczny awans KS Pietraszyn 

Już przed tygodniem po wygranej 3:0 nad lokalnym rywalem z Borucina piłkarze z przygranicznej miejscowości byli bardzo blisko upragnionego awansu. Brakowało im 3 punktów, by jeszcze przed finiszem rozgrywek w sezonie 2022/23 cieszyć się mistrzostwem klasy B. 27 maja zrealizowali cel na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Słoneczna aura napędza piłkarzy do walki o kolejne punkty. Zespoły aspirujące do czołowych lokat i zagrożone degradacją nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki, które w końcowym rozrachunku będą miały nieodwracalne skutki. Zapraszamy do lektury.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Rozgrywki młodych piłkarzy w bardzo szybkim tempie wkroczyły na etap kluczowych rozstrzygnięć. Mecze najlepszych drużyn napawają optymizmem, bo efekty dobrze wykonanej teraz pracy treningowej będą widoczne już w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy do lektury.

Deblowy turniej tenisa ziemnego na kortach raciborskiego OSiR-u [ZDJĘCIA]  

W sobotę 27 maja w pełnym słońcu rozegrano drugi turniej tenisa ziemnego amatorów ośmiu par deblowych w formacie "4 gemy". Tym razem w rozgrywkach na kortach OSiR-u w Raciborzu udział wzięło 14 zawodników.

Zwycięstwo przyszło po przerwie [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie na boisku w raciborskiej dzielnicy Płonia zmierzyły się ekipy Wichru i rezerw Krzanowic. Oba zespoły do tej pory nie odnotowały ani jednego remisu. Można więc było przypuszczać, że i tym razem będą chciały zagrać o pełną pulę.

Rodzinne zawody w darta z OSiR-em [ZDJĘCIA]   

W sobotnie popołudnie na terenie kręgielni raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się rodzinne zawody w darta.

Unia Racibórz zdobywa cenne trzy punkty w spotkaniu z Czechowicami-Dziedzicami [ZDJĘCIA, WIDEO, LIVE]   

W sobotnim meczu 28. kolejki śląskiej IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się z Czechowicami-Dziedzicami. Pojedynek był zwycięski dla gospodarzy, a w końcówce Paweł Witt strzelił gola, którego chwalił nawet trener rywali.

VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W sobotnie południe na stadionie OSiR w Raciborzu zorganizowano VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego. 

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 26/29.05.2023 

Zbliżający się wielkimi krokami finisz bieżących rozgrywek piłkarskich jest bardzo ciekawy. Na obecnym etapie dużo pojedynków ma wysoką stawkę, ponieważ losy awansów i spadków zawsze elektryzują sympatyków futbolu. Sprawdź dokładny terminarz 105 kolejnych spotkań.

Łamatorzy na katowickim podium 

W niedzielę 21 maja odbył się w Katowicach kolejny z cyklu turniej klasyfikacyjny Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym.

Dariusz Szpakowski: Najważniejsze, nie spóźnić się na mecz [SPOTKANIE w BIBLIOTECE]   

Jaka jest pana ulubiona dyscyplina sportowa? - padło pytanie kierowane do najsłynniejszego komentatora telewizyjnego w Polsce. - Pytanie jest retoryczne - odparł bohater spotkania w książnicy na Kasprowicza w Raciborzu. Dariusz Szpakowski dostał tu tort w kształcie boiska piłkarskiego, a liczna publiczność odśpiewała mu urodzinowe sto lat.

Zobacz więcej