Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
26 lipca zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wśród najlepszych zawodników świata są sportowcy z naszego regionu 

Pięcioro sportowców z naszego regionu znalazło się w składzie reprezentacji Polski na olimpiadzie w Paryżu.

Drugi dzień 8. Tour de Silesia z setkami rowerzystów [ZDJĘCIA] 

W Godowie w niedzielę 14 lipca odbyły się starty zawodników na krótszych dystansach w 8. edycji Tour de Silesia.

Maraton Tour de Silesia 2024 wystartował w Godowie [ZDJĘCIA] 

Ponad 220 uczestników wystartowało w sobotni poranek w Tour de Silesia w Godowie. To początek dwudniowego maratonu, który co roku przyciąga setki kolarzy. To już 8. edycja wydarzenia. 

Pokaz siły, sprawności oraz szybkości. Na Trzech Wzgórzach zmierzyli się w zawodach Ninja Series [ZDJĘCIA] 

W Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza odbyły się zawody Ninja Series. W amfiteatrze rozłożony został wymagający tor przeszkód, który należało pokonać w jak najkrótszym czasie. 

Zawody Ninja Series na Trzech Wzgórzach. Od rana startują dzieci, po południu dorośli [ZDJĘCIA] 

W Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza trwają zawody Ninja Series. W amfiteatrze rozłożony został wymagający tor przeszkód, który należy pokonać w jak najkrótszym czasie. Od godz. 9.00 startują dzieci, od godz. 15.00 z czasem mierzyć...

X ERIGO Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Ślaskim [ZDJĘCIA] 

29 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza odbył się X Erigo Nocny Bieg z Gwiazdami. Zanim na trasę ruszyli dorośli, na krótszych dystansach w Biegu Młodych Gwiazd rywalizowały dzieci i młodzież. 

Piłkarski narybek pokazał pazur w Skrzyszowie. Turniej im. Łucjana Wnuka za nami [FOTO] 

W turnieju, który został rozegrany w sobotę 22 czerwca na boisku Gwiazdy, rywalizowało osiem drużyn piłkarskich rocznika 2017. Zaangażowania od młodych piłkarzy i piłkarek mogliby się uczyć zawodnicy wiadomo jakiej drużyny.

Mateusz Mrówka wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na starcie ponad 1100 zawodników [ZDJĘCIA] 

Mateusz Mrówka z Aktywna Pszczyna Runners z czasem 1:08:57 wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na drugim miejscu zameldował się Mateusz Pawełczak, trzeci na mecie pojawił się Rybniczanin Marcin Ciepłak. Wśród pań najlepsza...

SENIORZY – wyniki i tabele końcowe 

Rozgrywki piłkarskie sezonu 2023/2024 dobiegły końca. Na placu gry, jako ostatnie zameldowały się zespoły okręgówki. Teraz nastąpi czas regeneracji i zasłużonego wypoczynku przed kolejną batalią o mistrzowskie punkty. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele i zapowiedzi 

Rozgrywki piłkarskie sezonu 2023/2024 dobiegają końca. Na placu gry zostały już tylko nieliczne zespoły. Teraz nastąpi czas regeneracji i zasłużonego wypoczynku przed kolejną batalią o mistrzowskie punkty. Zapraszamy do lektury.

Ekipa z Gołkowic nie odda łatwo pucharu wójta Gminy Godów. Sześć drużyn powalczy o trofeum 

Inter Krostoszowice i Olza Godów rozpoczną wielogodzinne zmagania pucharowe na boisku w Skrzyszowie. Wakacyjne rozgrywki o puchar fundowany przez wójta stały się już legendarne. W 10 meczach wyłoniony zostanie zwycięzca.

W siedzibie Podokręgu Racibórz wylosowano pary Pucharu Polski 

Zgodnie z przeprowadzonym w siedzibie Podokręgu Racibórz losowaniem 1/16 Pucharu Polski drugi zespół seniorów Unii Turza Śląska zmierzy się na wyjeździe z A-klasowym LKS-em Studzienna, z którym jeszcze niedawno toczył bój o awans do klasy okręgowej.

Szymon Nocoń zagra w Unii Turza Śląska 

Drugim transferem Unii został Szymon Nocoń, który w zeszłym sezonie zdobył historyczny awans do II ligi z Rekordem Bielsko-Biała.

Daniel Szymczak zawodnikiem Unii Turza Śląska 

Dwudziestoletni pomocnik (związany ostatnio z GKS-em Jastrzębie) podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Wojciech Orzeł zawodnikiem Sparty Żory 

Wojciech Orzeł to czwarty z graczy pozyskanych przez Spartę z poziomu III ligi. 

Bartosz Włodarczyk zawodnikiem Unii Turza Śląska 

Pierwszym nowym zawodnikiem Unii Turza Śląska został 30-letni pomocnik Bartosz Włodarczyk.

Odra Wodzisław zremisowała z trzecioligowcem 

Odra Wodzisław rozegrała drugi letni sparing. Przeciwnikiem była trzecioligowa Podlesianka Katowice.

Dominik Jakubowski wzmocni Odrę Wodzisław 

Trzecim letnim wzmocnieniem Odry Wodzisław jest Dominik Jakubowski. Piłkarz podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Drugi dzień 8. Tour de Silesia z setkami rowerzystów [ZDJĘCIA]  

W Godowie w niedzielę 14 lipca odbyły się starty zawodników na krótszych dystansach w 8. edycji Tour de Silesia.

Natan Wysiński zawodnikiem GKS-u Bełchatów 

Mierzący 184 cm wzrostu ofensywny pomocnik Natan Wysiński wzmocni rywalizację w drugiej linii GKS-u Bełchatów. 21-latek podpisał kontrakt, który związał go z klubem do 30 czerwca 2025 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy.

Kamil Miensopust zawodnikiem Odry Wodzisław 

Nowym zawodnikiem wodzisławskiej Odry został Kamil Miensopust. Zawodnik związał się z klubem roczną umową.

GKS Jastrzębie wygrał sparing z Unią Turza Śląska 

GKS Jastrzębie w czwartym sparingu tego lata wygrał 1:0 z Unią Turza Śląska.

Maraton Tour de Silesia 2024 wystartował w Godowie [ZDJĘCIA]  

Ponad 220 uczestników wystartowało w sobotni poranek w Tour de Silesia w Godowie. To początek dwudniowego maratonu, który co roku przyciąga setki kolarzy. To już 8. edycja wydarzenia. 

Mariusz Niemczyk w sztabie szkoleniowym Odry Wodzisław 

Nowym asystentem trenera Michała Czyża został Mariusz Niemczyk.

Ostatni sparing GKS-u Jastrzębie 

GKS Jastrzębie, w czwartym i ostatnim letnim sparingu, zmierzy się z trzecioligową Unią Turza Śląska. Mecz przy Harcerskiej będzie otwarty dla kibiców. 

Piłkarze Odry Wodzisław testowani w wyższych ligach 

Zawodnicy Odry Wodzisław w ostatnim czasie przebywali na testach w klubach wyższych lig.

Zobacz więcej