Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ŻKS ROW Rybnik pojedzie w żużlowej Ekstralidze

Rybnicki klub przyjął zaproszenie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

ŻKS ROW Rybnik pojedzie w żużlowej Ekstralidze
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ten temat już od jakiegoś czasu mocno elektryzował rybnickich kibiców żużla. Po tym, jak z różnych względów do PGE Ekstraligi awansować nie mogły Lokomotiv Daugavpils i ŻKS Ostrovia, zaproszenie do występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym otrzymał ŻKS ROW Rybnik. Po dogłębnym przeanalizowaniu całej sprawy, działacze rybnickiego klubu spotkali się w miniony piątek z kibicami, by ogłosić swoją decyzję. – Jedziemy w Ekstralidze. Złożyliśmy pismo o poddaniu się audytowi i jeżeli przejdziemy go pozytywnie, podejmiemy kolejne kroki. W Ekstralidze będziemy walczyć o utrzymanie. By osiągnąć ten cel, musimy dysponować budżetem w granicach 5,5 miliona złotych. Jest szansa, że pozyskamy strategicznego sponsora – powiedział Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. Jednym z wymogów startu w Ekstralidze jest przekształcenie klubu w spółkę akcyjną. Zgodnie z zapowiedzią prezesa, spółka powinna zostać zgłoszona jeszcze w tym roku. Podczas spotkania poruszono również kwestię ewentualnej przebudowy toru. – Staramy się o to, chcemy zmienić geometrię toru, jednak leży to w gestii miasta – zaznaczył Mrozek. Kolejną ważną informacją jest fakt, że Jan Grabowski odchodzi na emeryturę i w przyszłym sezonie nie będzie już prowadził rybnickich żużlowców. Trwają poszukiwania nowego trenera, a prezes Mrozek potwierdził, że klub rozmawia między innymi z Markiem Cieślakiem i Czesławem Czernickim. Wiadomo też, że za szkolenie młodzieży odpowiedzialny będzie trener z Rybnika, a najbliżej tego stanowiska jest Adam Pawliczek. Jeśli chodzi o skład kadrowy na przyszły sezon, to na obecną chwilę ważne kontrakty mają Kamil Wieczorek i Robert Chmiel. – Każdy nasz zawodnik dostał zaproszenie na rozmowy – stwierdził prezes Mrozek, który ma w planach zatrudnić jednego nowego seniora krajowego oraz jednego lub dwóch zagranicznych. – Trwają rozmowy mailowe z wieloma zawodnikami, takimi jak na przykład Peter Kildemand czy Greg Hancock. Co roku zapraszam również do Rybnika Andreasa Jonssona. Wydaje mi się, że na wigilię cały skład powinien być zmontowany – zapowiedział prezes ŻKS. Dodajmy, że okienko transferowe otwarte zostanie 19 grudnia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mhjgkhghkg (83.10. * .242) 02.11.2015 16:32

jaki sklad bedzie

~miledlaoka (91.200. * .18) 31.10.2015 15:06
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

no wielkie gratulacje ,choc mi imponuje za kierownica tego autobusu bodajze kobieta to sa dziewczyny z ja..mi milo sie patrzy pozdro dla wszystkich :)