Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Rymer Rybnik drugi raz z rzędu pokonał lidera

09.04.2016 21:24 | 1 komentarz | art

Przed tygodniem piłkarze Rymera Rybnika pokonali u siebie Orła Mokre, zrzucając go z pozycji lidera klasy okręgowej. Dzięki temu na pierwsze miejsce wskoczyła Gwiazda Skrzyszów. W sobotę musiała na własnym boisku uznać wyższość właśnie Rymera.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo rzęsistego deszczu spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a kibice którzy wybrali się w niepogodę na mecz nie żałowali. Już w 11. minucie po szybkim wznowieniu gry z autu Marcin Lukoszek przelobował wysuniętego Pawła Lajdę i wyprowadził Rymera na prowadzenie. Ledwie minął pierwszy kwadrans gry, a gospodarze przegrywali już 0:2. Tym razem po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Jarosław Pietrzak i uderzeniem głową umieścił piłkę w okienku bramki Gwiazdy. W 26. minucie Lukoszek wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie mimo asysty obrońcy do piłki doszedł Łukasz Herok i efektownym szczupakiem podwyższył na 3:0.

Miejscowi byli na kolanach, ale szybko się z nich podnieśli. Bartosz Smołka ściął w polu karnym Mateusza Woźnicę, sędzia bez wahania wskazał "na wapno" a Piotr Dudek pewnie wykorzystał jedenastkę. Była dopiero 28. minuta meczu i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. W pierwszej połowie bramki już jednak nie padły. Po zmianie stron na długie minuty Gwiazda stłamsiła Rymera, który miał spore problemy z wyprowadzeniem jakiejkolwiek kontry. Miejscowi jednak długo nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Tlołki. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 64. minucie. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Bartosz Hudek zdecydował się na strzał zza linii pola. Niezbyt mocno uderzona piłka trafiła do Dudka, który dostawiając stopę, całkowicie zmylił bramkarza i Gwiazda przegrywała już tylko 2:3.

Dwie minuty później gościom w końcu wyszła kontra, którą pewnie wykończył Łukasz Kusztal. Gwiazdy nie załamał ani kolejny stracony gol, ani czerwona kartka dla Tomasza Tomiczka, którą ten obejrzał w 74. minucie w następstwie drugiego żółtego kartonika. Znów dał o sobie znać Dudek, który wygrał przepychankę w polu karnym i po raz trzeci umieścił piłkę w siatce. Gwiazda naciskała i była bliska wyrównania, gdyby tylko Grzegorz Porwoł na 7. metrze zachował odrobinę zimnej krwi.

Tymczasem w 88. minucie przyjezdni wyprowadzili zabójczą kontrę. Z piłką pociągnął Lukoszek i idealnie obsłużył Dominika Pysznego, a ten z zimną krwią zakończył marzenia Gwiazdy o 1 punkcie. Gospodarze reklamowali co prawda pozycję spaloną strzelca bramki, ale na niewiele się to zdało. W doliczonym czasie gry strzelec decydującego gola, obejrzał drugą żółtą kartkę i do szatni powędrował nieco szybciej niż reszta zespołu.

Wiele uwag do pracy sędziów mieli gospodarze, wskazując również na to, że nie powinno być chyba tak, że na mecz drużyny z Rybnika przyjeżdża trójka sędziów z... Rybnika. 

Mimo że Rymer pokonał lidera, Gwiazda zachowała pierwsze miejsce, bo przegrał też Orzeł Mokre. Piłkarze z Rybnika, tracą do lidera już jednak tylko 3 punkty. 

Gwiazda: Lajda, Kalpuch, K. Szuła, Woźnica, Tomiczek, Mitko (75. Janeta), Popek (75. Kwiatkowski), W. Szuła (60. Hudek), W. Oślizło, Porwoł, Dudek. Trener Marek Cudnowski. 

Rymer: Tlołka, Moskal, Sierny (51. Juzek), Pietrzak, Bennek, Smołka, Kusztal, Czarnecki (67. Ciepły), Lukoszek, B. Pyszny (53. D. Pyszny), Herok (88. Bednarz). Trener Jarosław Skrobacz. 

Gwiazda Skrzyszów - Rymer Rybnik 3:5 (1:3)

Bramki: Dudek (28. k), (64.), (78.) - Lukoszek (11.), Pietrzak (15.), Herok (26.), Kusztal (66.), D. Pyszny (88.)

Kartki: W. Szuła, Tomiczek x2 (cz.), Popek, Porwoł, Janeta, Klapuch - Bennek, D. Pyszny x 2 (cz.), Moskal.

Skrót meczu pod linkiem: http://sport.nowiny.pl/sport/117068-skrot-meczu-gwiazda-skrzyszow-rymer-rybnik-wideo.html