Jastrzębski Węgiel wygrywa z Effectorem Kielce. W Arenie Rafako znów tie-break [ZDJĘCIA]

Kibice oglądający drugi mecz sobotniego dnia w III Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza rozgrywanego w raciborskiej Arenie Rafako ponownie zobaczyli pięciosetowy pojedynek.

Po emocjonującym pierwszym meczu soboty pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Hypo Tirol Innsbruck przyszła kolej na drużyny, które przegrały dwa pierwsze mecze w turnieju. Przypomnijmy, że Jastrzębski przegrał pierwszy mecz z ZAKSĄ 1-3, a Effector Kielce uległ 2-3 Hypo Tirol Insbruck. W wieczornej konfrontacji, kończącej drugi dzień rywalizacji na Arenie Rafako każda z nich miała szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w turnieju.

W mecz lepiej weszli Jastrzębianie rozpoczynając pierwszego  seta od prowadzenia 5-3. Dobra gra zaowocowała prowadzeniem w kolejnych piłkach 14-7. Seta wygrali Jastrzębianie 25-19 i wyszli na prowadzenie 1-0.

Druga partia była bardzo wyrównana. W końcówce seta Effector odskoczył jednak na kilka punktów i wygrał partię po asie serwisowym 25-20, doprowadzając do 1-1 w setach.

W trzeciej odsłonie Kielczanie kontynuowali dobrą passę i uzyskali pięciopunktową przewagę przy stanie 8-3. Jastrzębski zdołał doprowadzić do remisu 16-16 i nawet prowadzić jednym punktem. Jednak to Effector zagrał lepiej końcówkę seta, wygrał 25-22 i prowadził w meczu 2-1.

Czwarta partia to wyrównany początek. W drugiej połowie seta Jastrzębianie odskoczyli na kilka punktów, gdy na tablicy widniał wynik 19-15. Drużyna utrzymała prowadzenie i wygrała czwartą partię 25-21. Kibice tego wieczoru znów mieli więc okazję obejrzeć piątą partię.

Tie-break lepiej rozpoczęli Jastrzębianie prowadząc 3-2, ale Effector nie dawał za wygraną utrzymując dwupunktową stratę. Przy zmianie stron prowadził Jastrzębski 8-6. Przy stanie 14-10 Kielczanie zerwali się jeszcze do walki, ale zdołali odrobić tylko dwa punkty. Ostatecznie partię zakończył Jastrszębski wygrywając piątego seta 15-12 i cały mecz 3-2.

Dla Jastrzębskiego Węgla to pierwsza wygrana w turnieju. Zeszłoroczny zwycięzca turnieju Effector Kielce pomimo dwóch 5 setowych pojedynków pozostaje bez zwycięstwa w raciborskim turnieju. Zapraszamy na decydujące mecze turnieju już w niedzielę.

Składy drużyn:

EFFECTOR KIELCE: Bartosz Bućko, Krzysztof Antosik, Marcin Komenda, Patryk Więckowski, Jakub Wachnik, Andrij Orobko, Maciej Pawliński (c), Michał Superlak, Konrad Formela, Jędrzej Maćkowiak, Szymon Biniek, Damian Sobczak - libero. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Patryk Strzeżek (c), Grzegorz Kosok, Radosław Gil, Scott Touzinsky, Wojciech Sobala, Hidalgo Oliva Salvador, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak – libero, Damian Boruch, Marcin Ernastowicz, Karol Gdowski - libero, Jason De Rocco, Marcin Bachmatiuk, Szymon Bereza. Trener: Mark Lebedew