Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Żeglarze ścigający się zimą? Tylko w Rybniku [ZDJĘCIA]

06.12.2016 09:21 | 0 komentarzy | pm

Przez dwa dni osiem załóg ścigało się w Śląskich Regatach Barbórkowych.

Żeglarze ścigający się zimą? Tylko w Rybniku [ZDJĘCIA]
Fot. Dariusz Tukalski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Formuła rywalizacji była prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: organizator dostarcza sprzęt, a zawodnicy na nim startują, więc nie trzeba mieć swojego jachtu, aby wziąć udział w regatach. Używane były 4 jednakowe regatowe Skippi650, a organizowane regaty to krótkie dynamiczne wyścigi sędziowane na wodzie (wzorem regat meczowych), przesiadki załóg między jachtami, dużo rywalizacji i dobrej zabawy oraz ciepła strawa na brzegu.

– Pogoda dopisała, wiatr był idealny, troszkę zabrało słońca no i czasu na drugą rundę bo dzień krótki. Rozegraliśmy 8 wyścigów, w międzyczasie zespół brzegowy częstował pyszną kwaśnicą, gołąbkami i golonkami. Były tez ciepłe napoje i drobny poczęstunek grzańcem – informują organizatorzy regat, w których bezkonkurencyjna okazała się załoga Szymik Racing w składzie Szymon Szymik, Oskar Sleziona i Adam Kominek. Tuż na nimi nowa załoga Jabłkowski Team czyli Szymon Jabłkowski, Anna Weinzieher i Ania Kozińska. Podium uzupełniła załoga Enexio KSW Hutnik Dąbrowa Górnicza - profil oficjalny w składzie Dariusz Bałazy Krzysztof Brzezinka Dawid Palka.

Organizatorem regat było Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) i MT Partners przy współpracy KS Górnik Boguszowice. Zapraszamy do fotorelacji z regat.

Wyniki

1. Szymon Szymik - Szymik Racing - 4 pkt
2. Szymon Jabłkowski - Jabłkowski Team - 6 pkt
3. Dariusz Bałazy - Enexio KSW Hutnik - 9 pkt
4. Radek Jamróz - MJS & Mountainers Team - 9 pkt
5. Grzegorz Niemczyk - Mrozoodporni - 11 pkt
6. Jakub Midor - Politechnika Śląska - 12 pkt
7. Michał Pałasz - Skippi Kontra - 13 pkt
8. Katarzyna Szwankowska - Dolium Vini - wino z beczki - 16 pkt