Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

KR ROW 1964 Rybnik gotowy do rundy wiosennej. Ma grać bardziej ofensywnie

02.03.2017 08:34 | 0 komentarzy | pm

Prezes, trener i nowi zwodnicy rybnickiej drużyny opowiadali o zimowych przygotowaniach i planach na wiosnę.

KR ROW 1964 Rybnik gotowy do rundy wiosennej. Ma grać bardziej ofensywnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stadionie przy ul. Gliwickiej odbyła się konferencja, podczas której prezes, trener i nowi zwodnicy rybnickiej drużyny opowiadali, jak przepracowali zimę oraz czego mogą się spodziewać kibice wiosną.
– Po ostatnim meczu rundy jesiennej, rozmawiałem z trenerem Piekarczykiem i powstała wtedy wizja drużyny, która zmieni swój styl gry, będzie bardziej ofensywna. Aby tak się stało, potrzebne były wzmocnienia. Dlatego też w klubie pojawiło się kilku nowych zawodników. Mam nadzieję, że to będzie to, czego brakowało nam jesienią, gdzie bramek strzelaliśmy bardzo mało – powiedział prezes klubu Henryk Frystacki, dodając, że wszystko co było potrzebne drużynie, aby dobrze przygotować się do meczów wiosennych, zostało zapewnione. Z przygotowań zadowolony jest trener Piotr Piekarczyk: – To co sobie założyliśmy przed okresem przygotowawczym, udało się zrealizować. Trzeba się cieszyć, że w drużynie nie było poważniejszych kontuzji. Z badań wynika, że wszyscy, jeżeli chodzi o aspekty motoryczne i wytrzymałościowe, poszli do przodu o 20-30 proc. To też cieszy – stwierdził trener Piekarczyk, zapowiadając, że drużyna będzie grała dwoma napastnikami, przynajmniej na swoim stadionie.

Prawda jest taka, że każdy system gry jest dobry, jeżeli ma się dobrych wykonawców

– Oceniając sparingi, to z części można być zadowolonym, z części nie. Wszystko zweryfikuje pierwszy mecz. Przygotowywaliśmy się do gry w systemie 4-4-2. Uważam, że nasz potencjał ofensywny jest większy niż jesienią. Wtedy było w kadrze dwóch napastników, teraz jest czterech. Pozytywne jest to, że w meczach kontrolnych stwarzaliśmy sobie sytuacja bramkowe, czego bardzo brakowało jesienią. Będziemy grać na dwóch napastników, chociaż prawda jest taka, że każdy system gry jest dobry, jeżeli ma się dobrych wykonawców – powiedział Piekarczyk, zapowiadając jednocześnie, że piłkarze ostatnie dni prze inauguracyjnym meczem będą mieć luźniejsze, aby złapać świeżość.

Ludzie:

Henryk  Frystacki

Henryk Frystacki

Radny Miasta Rybnik.