Sobota, 20 stycznia 2018

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

JP Telebim RLPS: Start play-off już dziś! Bolesław Papiernik zdradza, które zespoły widzi w finale ligi siatkarzy.

06.04.2017 22:02 | 1 komentarz | MAD

Rozgrywki raciborskiej ligi JP Telebim RLPS weszły w decydującą fazę. Na polu bitwy o najważniejsze trofeum zawodów pozostały cztery drużyny. Leśna Perła Damons Rybnik powalczy o wielki finał z Enterem El-Bis Instal Mag, w drugim półfinale aktualny mistrz – Nowiny.pl zmierzy się z wicemistrzem, Lunatykami. O największych niespodziankach sezonu i ostatnich rozstrzygnięciach rozmawiamy z prezesem ligi, Bolesławem Papiernikiem.

JP Telebim RLPS: Start play-off już dziś! Bolesław Papiernik zdradza, które zespoły widzi w finale ligi siatkarzy.
Prezes JP Telebim RLPS Bolesław Papiernik rok temu podczas wręczania nagród
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zestawienie na szczeblu półfinałów jest dla pana zaskoczeniem?

- Na wstępie muszę podkreślić, że wszyscy półfinaliści swoją postawą zasłużyli na to, aby znaleźć się w gronie czterech najlepszych zespołów tej edycji rozgrywek. Już w rundzie zasadniczej wypracowali przewagę nad resztą stawki i co najważniejsze – zrobili wszystko, aby ją utrzymać. Oba mecze zapowiadają się bardzo ciekawie. Lunatycy i Nowiny.pl to przecież finaliści sprzed roku, obie ekipy mają ogromny potencjał. Do tego dochodzi Leśna Perła, która zagra z weteranem rozgrywek – Enterem El-Bis Instal Mag. Warto przypomnieć, że poniosła zaledwie jedną porażkę, i to właśnie z Enterem, ale prawdę mówiąc, mogła sobie na to pozwolić. Dopiero w najważniejszych meczach zespół ten będzie chciał pokazać całą swoją moc.

 - Kto pana zdaniem awansuje do najważniejszego meczu sezonu?

- Nie podejmę się wytypowania zwycięzcy tegorocznej edycji, ale jeśli miałbym wskazać zespoły, które zmierzą się w finale to myślę, że będą to Lunatycy i Leśna Perła Damons Rybnik. 

 - Która ekipa zaskoczyła pana na minus?

- Reprezentanci CKZiU nr 1, którzy poprzedni sezon zakończyli na wysokim piątym miejscu, a w tym roku odpuścili walkę o jak najwyższą lokatę. Podobnie chłopaki z MUKS Baborów. Trzeba jednak pamiętać, że drużyny te opuściło wielu kluczowych zawodników. Praktycznie od podstaw budowany był także Złotnik Chrzanowski. Jeśli wspomniane ekipy zadbają o solidne wzmocnienie, w przyszłym roku powinny wrócić na właściwe tory.

 - Faza play-off to nie tylko walka o miejsca na podium, ale także zmagania o dalsze lokaty.

- Mecze o 5-8 miejsca zapowiadają się interesująco. JP 13 Telebim zagra z Omertą, a Złotnik z AiR Team. To potwierdza wysoki i w większości przypadków wyrównany poziom, jaki ma miejsce w tym sezonie. Po pierwszych kolejkach nie miałem faworyta. Zespoły do początku grudnia mogły dokonywać roszad w składach, trudno było kogoś wyróżnić. Z czasem na pierwszy plan wyszło sześć ekip: Enter, Lunatycy, Nowiny.pl, Leśna Perła, JP Telebim 13 oraz AiR Team.

- Dużo świeżości wniosła do rozgrywek Leśna Perła.

- Dokładnie. To doświadczeni zawodnicy, którzy bardzo dużo grają. Mają szeroki skład, rywalizują w wielu ligach. Gdy zaczynali przygodę z JP Telebim RLPS, nie kryli, że chcą zgarnąć główną nagrodę. Na razie są na najlepszej drodze, ale nasze, raciborskie drużyny, nie stoją bynajmniej na straconej pozycji.

 - XX edycja JP Telebim RLPS to także liga kobiet.

- W porównaniu do poprzedniego sezonu ubyło nam drużyn, ale poziom sportowy wzrasta. Faworytkami są oczywiście zawodniczki z Rybnika. Spodziewam się tego samego zestawienia w finale co rok temu. Mam nadzieję, że trofeum zostanie w Raciborzu.

Szczegółowy plan pierwszych spotkań fazy play-off (9.04.2017, Arena Rafako):

Liga mężczyzn:

półfinały:

14:00 Lunatycy – Nowiny.pl
15:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Enter El-Bis Instal Mag

o miejsca 5-8:

14:00 JP Telebim 13 – Omerta Northern
15:30 Utikom Inowino AiR Team – Złotnik

o miejsca 9-11:

17:00 CKZiU Nr 1 – MUKS Jedynka Baborów


Liga kobiet:

17:00 Akronis – Inbras Lejdis
18:30 KKS Rybnik BestFit Club – Pivexin Akademia Fitness RehaFix

Wszystkich kibiców zapraszamy na niedzielne rozgrywki.

Więcej na www.rlps.com.pl oraz https://www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej/


Rozgrywki XX sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej są finansowane z budżetu miasta dzięki środkom pozyskanym w ramach inicjatywy lokalnej oraz wsparciu OSiR w Raciborzu