Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Bezcenne zwycięstwo rybnickich piłkarzy w Poznaniu

29.04.2017 21:27 | 0 komentarzy | pm

Podopieczni Piotra Piekarczyka zrewanżowali się Warcie za jesienną porażkę. 

Bezcenne zwycięstwo rybnickich piłkarzy w Poznaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze KS ROW 1964 potrzebują ligowych punktów jak tlenu. W ostatnich meczach z ich zdobywaniem nie było jednak najlepiej. Dlatego kibice z dużym niepokojem czekali na wieści z Poznania, gdzie rybniczanie rywalizowali z tamtejsza Wartą. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy w pierwszym meczu tych drużyn wygrali na stadionie przy ul. Gliwickiej 2:1. Po tym meczu pracę w Rybniku stracił Dietmar Brehmer, a jego miejsce zajął Piotr Piekarczyk.

Mecz w Poznaniu dobrze ułożył się dla rybniczan. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Jaroszewski dając prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 33. minucie, ale Broź zmarnował 100-procentową sytuację. W drugiej połowie gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale z ich licznych wrzutek w pole karne niewiele wynikało. Ostatecznie więc to rybniczanie cieszyli się ze zwycięstwa i z bezcennych trzech punktów. Co prawda nie pozwoliły one ekipie z Rybnika wydostać się ze strefy spadkowej, ale pozwoliły zachować realną szansę na utrzymanie w II lidze. Do tego będzie potrzebne zwycięstwo w kolejnym spotkaniu, a te podopieczni Piotra Piekarczyka rozegrają 6 maja z Bełchatowem. Mecz odbędzie się więc w sobotę, co daje szansę, że na stadionie pojawią się kibice, bojkotujący mecze piątkowe. To ważne, bo rybniczanie wsparcia potrzebują jak nigdy.

Warta Poznań – ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1)
Bramka
: Paweł Jaroszewski (11.)

ROW: Kacper Rosa - Jan Janik, Marián Jarabica, Szymon Jary, Dawid Gojny - Damian Koleczko, Kamil Spratek, Mariusz Zganiacz, Sebastian Musiolik (86. Dawid Bober), Paweł Jaroszewski (77. Dominik Budzik) - Przemysław Brychlik (89. Sebastian Siwek; 90. Dawid Drozdowski)

Warta: Tomasz Laskowski - Franciszek Siwek (80. Gracjan Goździk), Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz - Dominik Chromiński (69. Krzysztof Biegański), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Michał Cywiński (80. Jakub Kiełb), Michał Ciarkowski - Mateusz Broź (46. Łukasz Spławski).