Piątek, 19 stycznia 2018

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Strażacy z czwartym miejscem w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w siatkówce halowej!

16.08.2017 20:42 | 0 komentarzy | MK

Zakończyły się trwające w Los Angeles World Police and Fire Games z udziałem strażaków z naszego regionu.

Strażacy z czwartym miejscem w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w siatkówce halowej!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy że  asp. Mateusz Musioł, Mirosław Hyjek oraz Mariusz Jajus, strażacy z Raciborza i Rybnika reprezentujący Kadrę Polski Strażaków brali udział w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, reprezentując Polskę w siatkówce halowej. 

Polska drużyna trafiła do bardzo silnej grupy z dwoma zespołami z Rosji, jednym z USA, Brazylii i Chin. W drugiej grupie zagrały ekipy z Belgii, Hong-Kongu, Brazylii, Chin, USA i Tajwanu. Cztery najlepsze zespoły z fazy grupowej spotykały się w ćwierćfinałach (pary ćwierćfinałowe były losowane).

- Po bardzo trudnych pojedynkach w grupie dotarliśmy do trzeciego dnia turnieju by zmierzyć się w ćwierćfinale z reprezentacją Brazylii – relacjonował z USA asp. Mateusz Musioł.

Polscy strażacy wygrali to starcie i zameldowali się w półfinale rozgrywek. Tam trafili na bardzo silną drużynę rosyjską Dynamo Tatarstan, w które dwóch zawodników gra zawodowo w najlepszej aktualnie ekipie siatkarskiej globu – Zenicie Kazań. Strażacy przegrali z Rosjanami mecz o wejście do finału, a w meczu o trzecie miejsce ponownie ulegli drugiej rosyjskiej ekipie Dynamo Moskwa. Tym samym strażacy z naszego regionu wraz z kolegami z Polski zajęli wysokie czwarte miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju.

- Daliśmy z siebie wszystko. Jest nam przykro, że nie udało się zdobyć medalu, ponieważ z takim celem jechaliśmy na mistrzostwa. Włożyliśmy wiele trudu w przygotowania i treningi oraz zbieranie funduszy.  Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy Nas wspierali i nam kibicowali. Za dwa lata wrócimy na kolejne mistrzostwa jeszcze silniejsi i bardziej doświadczeni - opowiadał asp. Mateusz Musioł.

Warto dodać, że uczestnicy sami nie byliby w stanie pokryć bardzo wysokich kosztów związanych z wyjazdem.

- Dziękujemy głównym sponsorom bez których wyjazd by się nie odbył: Karen Pianki, Atlas Tours, Koltech i SGL Carbon oraz sponsorom wspomagającym: Instal-Tech, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Miasto Racibórz, Proinvest, Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Nord, Partner Security, El-bis, Brax- Ton, Seba-Pol, Northern, Lubar, Kasprzyca Transport, Dom Weselny Rege.

Słowa podziękowania również dla portalu Nowiny.pl za patronat medialny i relacjonowanie na bieżąco wydarzeń z rozgrywek - podsumował asp. Mateusz Musioł.

Polską drużynę siatkarską reprezentowali:  Mateusz Musioł, Mariusz Jajus, Mirosław Hyjek, Jacek Gawroński, Adam Ojrzyński, Tomasz Miarka, Maciej Szadkowski, Michał Barczyk, Jacek Pić. 

Przebieg zawodów:

2 grupy po 6 zespołów

1 grupa:
Belgia, Hong-Kong, Brazylia 2, Chiny, USA 2, Tajwan

2 grupa:
Polska, Brazylia, USA, Rosja (Dynama Tatarstan), Rosja (Dynamo Moskwa), Chiny 2

Oi 4 najlepsze zespoły z grupy spotykały się w ćwierćfinałach.

Półfinały:

Dynamo Tatarstan - Polska
Dynamo Moskwa - USA

Finał: USA - Dynamo Tatarstan
o 3 miejsce: Dynamo Moskwa - Polska

Tabela końcowa:

  1. Rosja (Dynamo Tatarstan)
  2. USA
  3. Rosja (Dynamo Moskwa)
  4. Polska

(mk)