Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Siatkarze AZS Rafako nie zagrają z Gwiazdą Tarnowskie Góry

12.01.2018 11:38 | 0 komentarzy | kozz

Przynajmniej nie w najbliższy weekend jak wskazuje terminarz rozgrywek III ligi (I ligi śląskiej).

Siatkarze AZS Rafako nie zagrają z Gwiazdą Tarnowskie Góry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siatkarze AZS Rafako Racibórz mieli w najbliższy weekend rozegrać pierwszy mecz rundy finałowej do której awansowali w bardzo dobrym stylu. Przeciwnikiem miał być zespół Gwiazdy Tarnowskie Góry, a według terminarza rozegranie meczu zaplanowane było na 13 stycznia w Tarnowskich Górach. Jak powiedział nam prezes AZS Rafako, Andrzej Szafirski, gospodarze nie mają w tym czasie dostępnej hali, więc chcą ten mecz przełożyć na terminy, które z kolei nie pasują zespołowi z Raciborza. Raciborski AZS wyszedł z propozycją zagrania spotkania w Raciborzu, ale tu nie było zgody ze strony Gwiazdy. - Sprawę rozstrzygnie Śląski Związek Piłki Siatkowej. Trudno mi ocenić jaką podejmą decyzję w tej sprawie - powiedział prezes Andrzej Szafirski.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, w trzecich ligach nie praktykuje się walkowerów tylko dąży się do tego, żeby mecz został rozegrany. Inaczej sprawa mogłaby wyglądać, gdyby sytuacja miałaby miejsce w drugiej lidze. AZS Rafako od lat przyzwyczajony jest do rozgrywek na wyższym poziomie, dlatego też trudno zrozumieć bardziej amatorskie podejście do tematu.

Mecz AZS-u z Gwiazdą nie odbędzie się w najbliższy weekend, więc pierwszym spotkaniem raciborskich siatkarzy w rundzie finałowej będzie mecz 20 stycznia z Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. Miejscem w którym mecz zostanie rozegrany będzie najprawdopodobniej hala sportowa w Rudniku.