Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Odra Wodzisław z nowym prezesem i dyrektorem ma być trampoliną do Bundesligi

10.05.2018 21:28 | 74 komentarze | kozz, AgaKa

W murach Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim w czwartek przedstawiono nową prezes i dyrektora sportowego Odry Wodzisław. 

Odra Wodzisław z nowym prezesem i dyrektorem ma być trampoliną do Bundesligi
Od lewej: Izabela Wiaterek (dotychczasowa prezes), Izabela Andrzejczyk (nowa prezes) i Sebastian Paulus (nowy dyrektor sportowy Odry Wodzisław)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nową panią prezes została Izabela Andrzejczyk, która zastąpiła Izabelę Wiaterek. Natomiast dyrektorem sportowym został Sebastian Paulus.

Poza przedstawieniem nowej prezes, w obecności dyrektora sportowego Sebastiana Paulusa i przedstawiciela VfL Wolfsburg - Janusza Dajwłowskiego Odra podpisała umowę z niemieckim klubem dotyczącą finansowania akademii piłkarskiej i drużyny seniorów. 

Dyrektor sportowy Sebastian Paulus podzielił się podczas konferencji swoim planem dwuletnim, którym głównym celem jest awans do III ligi. Nie zmienia się sztab szkoleniowy. Trenerem dalej zostaje Tomasz Włoka, a asystentem Marcin Grabowski.

- Chcemy zbudować bardzo silną drużynę, która będzie się składać z doświadczonych zawodników jak i młodych. Jesteśmy gotowi na to, żeby założony cel uzyskać. Chcemy wrócić do dawnej frekwencji na trybunach i atmosfery podczas meczów. Będziemy dążyć do tego, żeby chociaż połowę stadionu wypełnić kibicami - powiedział Sebastian Paulus, dyrektor sportowy.

Głos zabrał również Janusz Dajwłowski z ramienia VfL Wolfsburg. - Cieszę się, że tutaj w Wodzisławiu spotkaliśmy materiał ludzki z którym będzie można współpracować. Mam nadzieję, że razem z trenerami stworzymy bardzo mocną pierwszą drużynę, która będzie podwaliną pod bardzo mocną akademię. Mamy szansę sprowadzić tutaj najlepszych młodych zawodników w Polsce, ale ci młodzi ludzie muszą mieć zespół seniorski do którego będą mogli się przebić. Drugim celem będzie budowa niesamowicie silnej akademii. W Wodzisławiu piłkarze mają zastać trampolinę do Bundesligi. Od wielu lat wyszukuje młodych sportowców, których można pokazać światu. Tych zawodników jest mnóstwo, niestety błędy organizacyjne i szkoleniowe powodują, że nie doczekujemy się wielu talentów w piłce seniorskiej - powiedział.

Przedstawiono także nowego zawodnika Odry Wodzisław - Kamila Komoniewskiego. To wychowanek Górnika Zabrze, później grał Carbo Gliwice, Stadionie Śląskim Chorzów i Dębie Gaszowice.

Hasłem przewodnim nowej Odry Wodzisław jest slogan #wracamydogry

Na koniec głos zabrała nowa prezes Izabela Andrzejczyk. - Jest mi niezmiernie miło, że zostałam zaproszona do współpracy w tak doborowym towarzystwie. Zależy mi na tym, aby nasz klub, który ma długą i ciekawą historię odzyskał dawną świetność. Mamy jasno opracowaną strategię rozwoju i marketingu. Dołożymy starań razem z naszymi partnerami z VfL Wolfsburg, żeby osiągnąć założone cele. Liczmy, że nasza nowa oferta zachęci także potencjalnych sponsorów do współpracy. Kibice - wspierajcie Odrę z całych sił, a my was nie zawiedziemy. Wracamy do gry - powiedziała nowa prezes Izabela Andrzejczyk.

Aktualnie APN Odra Wodzisław Śląski występuje w klasie okręgowej (6. poziom rozgrywkowy). W Wodzisławiu Śląskim działa także inny klub z nazwą Odra - Centrum Wodzisław Śląski grający w IV lidze (5. poziom rozgrywkowy).