Sobota, 20 października 2018

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Rybnik pobiegnie nocą. Zawodnicy czekają na wsparcie

21.06.2018 12:23 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 23 czerwca, punktualnie o godzinie 22:00 na trasę IX Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego wystartuje około 1400 biegaczy.

Rybnik pobiegnie nocą. Zawodnicy czekają na wsparcie
fot. Marek Pietras
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będą rywalizować w biegu głównym, a także w sztafecie i Maratonie Dwóch Serc. Pierwszy raz w historii rybnickiego biegu, sklasyfikowani zostaną także ci, którzy przebiegną tylko jedną pętle o długości 7 km. – To ukłon w stosunku do tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z bieganiem. Chcemy, aby również oni poczuli wyjątkową atmosferę naszego biegu – mówi Daria Kudio, dyrektor biegu. 

Tradycyjnie już imprezą towarzyszącą będzie Strefa Małego Biegacza, do której zapisy rozpoczną się o godz. 16:00 (w dniu imprezy, limit 200 uczestników). Współorganizatorem strefy jest Rybnicka Grupa Biegowa Pędzimy Razem.

Organizatorzy przygotowali również sporo niespodzianek dla kibiców, którzy będą mogli skorzystać ze strefy relaksu i wziąć udział w różnych konkursach. Do kibicowania zachęcać będą rolkarze ze Stowarzyszenia Rolki Rybnik. Podczas imprezy będzie można również wesprzeć akcję zbiórki pieniędzy na rehabilitację, leczenie i zakup leków dla Emilii Kamińskiej, która jest podopieczną rybnickiej Fundacji PGE Energia Cieplna. – Emilia choruje na rzadką i nieuleczalną chorobę: Zespół Devica. Gdy my będziemy się bawić i rywalizować o medale, ona jest w trakcie walki o swoje życie. Jestem przekonana, że wielu z nas będzie chciało ją wesprzeć – twierdzi Daria Kudio. 

Start i meta półmaratonu usytuowana będzie przy kąpielisku Ruda. Wszyscy uczestnicy, na podstawie numeru startowego, będą mogli bezpłatnie skorzystać z kąpieliska Ruda (w sobotę 23 czerwca).

Rybnicki Półmaraton Księżycowy wchodzi w skład II Biegowego Grand Prix Rybnika. 

Przypominamy również, że w związku z biegiem na drogach Rybnika, na czas imprezy tj. od 23 czerwca od godz. ok. 21:00 (sobota) do 24 czerwca do godz. ok. 1:00 (niedziela) zostaną całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu ulice na trasie półmaratonu. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl