Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Pomarańczowi rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 20 sierpnia

11.07.2018 18:00 | 0 komentarzy | kozz

Znana jest już data startu przygotowań jastrzębskiej drużyny do nowego sezonu. Rozpoczną się one 20 sierpnia.

Pomarańczowi rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 20 sierpnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod względem personalnym Jastrzębski Węgiel przystąpi do nich w mocno odmienionym składzie. W porównaniu z minionym sezonem w drużynie prowadzonej przez trenera Ferdinando De Giorgiego będzie dziewięciu nowych zawodników.

Jak zwykle, na początku przygotowań zabraknie graczy zaangażowanych w obowiązki reprezentacyjne. Atakujący kadry Polski Dawid Konarski oraz przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel będą sposobić się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do wrześniowych Mistrzostw Świata w Bułgarii oraz Włoszech (9-30.09).

W ramach budowania formy przed nachodzącymi rozgrywkami jastrzębski zespół ma rozegrać kilka sparingów oraz weźmie udział w turniejach. Zgodnie z planem:

  • 14 września Pomarańczowi zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS-em Katowice;
  • w dniach 22-23 września pomarańczowa ekipa weźmie udział w turnieju w Legnicy, w którym oprócz jastrzębskiej drużyny mają wystąpić jeszcze: Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle;
  • w dniach 28-29 września Jastrzębski Węgiel rozegra dwa wyjazdowe sparingi z Asseco Resovią Rzeszów;
  • 4 października w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu;
  • w dniach 6-7 października podopieczni „Fefe” De Giorgiego wystąpią w turnieju Giganci Siatkówki w Wieluniu. W imprezie tej uczestniczyć będzie także mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Niemiec VfB Friedrishshafen.

Nowy sezon ma się zacząć 13 października, a na inaugurację rozgrywek jastrzębski zespół czeka wyjazd do Radomia i mecz z Cerradem Czarnymi. W kolejnej serii gier (17 października) znów będzie mecz wyjazdowy, tym razem w Zawierciu z Aluronem Virtu Wartą. Pierwszym meczem „domowym” będzie spotkanie w ramach 3. kolejki PlusLigi, w którym siatkarze JW zmierzą się przed własną publicznością ze Stocznią Szczecin.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel