Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Rewelacja sezonu przyjeżdża do Jastrzębia

28.12.2018 16:04 | 0 komentarzy | rafbl
Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:05

Jastrzębski Węgiel wznawia plusligowe rozgrywki po świątecznej przerwie. Już jutro jastrzębianie podejmą we własnej hali rewelację trwającego sezonu z Radomia. Z uwagi na fakt, że oba zespoły w tabeli dzieli zaledwie jedno "oczko" stawką meczu będzie 3. miejsce w ligowej tabeli.

Rewelacja sezonu przyjeżdża do Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni Roberto Santilliego gościć będą we własnej hali czwarty zespół ligowej tabeli - Cerrad Czarnych Radom, który legitymuje się bilansem ośmiu zwycięstw i czterech porażek i w dotychczasowych spotkaniach zgromadził o punkt mniej niż "pomarańczowi". W poprzedniej, rozegranej przed świętami kolejce spotkań gospodarze pewnie pokonali w trzech setach katowicki GKS, natomiast radomianie przegrali we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. 

Libero jastrzębskiego zespołu - Jakub Popiwczak nie jest zaskoczony bardzo dobrą postawą radomian i uważa że robią oni ciągły postęp:

Faktycznie drużyna z Radomia jest rewelacją Plus Ligi, aczkolwiek my gramy coraz lepiej. Ostatnio było u nas trochę zawirowań, ale czujemy się dobrze. Wygraliśmy pierwszy mecz w Radomiu i również teraz nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza, niż zwycięstwo przeciwko radomskiemu zespołowi - mówi Popiwczak.
Patrząc na skład zespołu, transfer Rosjanina Maksima Żygałowa przed sezonem oraz rozwój drużyny z Tomaszem Fornalem, Dejanem Vinciciem czy Wojciechem Żalińskim, radomianie z roku na rok robią postęp i idą do przodu. Dlatego nie jestem zaskoczony, że grają w tym sezonie bardzo dobrze - uważa zawodnik.

Spotkanie z pewnością będzie kolejnym w tym sezonie emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniem rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W pierwszym spotkaniu tych ekip, które rozegrane zostało 12 października 2018 roku górą po niełatwym meczu byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy odnieśli zwycięstwo w trzech setach. Bezpośrednią transmisję z sobotniego meczu przeprowadzi Polsat Sport. Początek spotkania o 14:45.