Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Zorza dostała lekcję od lidera

16.03.2019 09:25 | 0 komentarzy | rafbl

Niespełna godzinę trwało piątkowe spotkanie 21. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet w Wodzisławiu Śląskim, gdzie miejscowa Zorza podejmowała lidera - SMS PZPS Szczyrk III. Bardzo zdecydowanie w trzech setach spotkanie wygrały młode zawodniczki zespołu przyjezdnych.

Zorza dostała lekcję od lidera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona meczu to koncertowa gra przyjezdnych. Od stanu 1:2 zdobyły one czternaście punktów z rzędu kompletnie rozbijając gospodynie prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę wychodząc na bardzo wysokie piętnastopunktowe prowadzenie (1:16). W końcowych fragmentach obraz gry nie uległ zmianie i zawodniczki ze Szczyrku wygrały bardzo wysoko do 5.

Drugi set to początkowo poprawa gry miejscowych, które prowadziły dwoma punktami (6:4). Był to jednak chwilowy zryw Zorzy, bowiem już po chwili na trzypunktowym prowadzeniu znajdowały się rywalki (6:9). W kolejnej fazie seta SMS konsekwentnie powiększał przewagę, która wchodząc w decydującą fazę seta wynosiła siedem "oczek" (13:20). Wodzisławianki nie były w stanie zniwelować strat i przegrały do 17.

Trzecia odsłona do stanu po 10 miała wyrównany przebieg, z niewielkim wskazaniem na przyjezdne. Od tego wyniku gra wodzisławianek zacięła się i po kolejnych kilku akcjach przegrywały one siedmioma "oczkami (10:17). W końcówce SMS jeszcze bardziej powiększył przewagę i zwyciężył ostatecznie bardzo wysoko do 13, a w całym spotkaniu 0:3.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - SMS PZPS Szczyrk III 0:3 (5:25, 17:25, 13:25)

MKS: Molęda, Babińska, Świsulska, Grabowska, Bierza, Mularska oraz Szlązak (libero)

SMS: Stefanik, Kowalczyk, Borowczak, Pierzchała, Czyrniańska, Szmajduch oraz Piasecka (libero), Łazowska, Kulig, Poreda, Hyży