Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Twierdza Gliwice wciąż niezdobyta

16.03.2019 18:34 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice wygrał derbowe spotkanie z AZS-em UŚ Katowice 5:2.

Twierdza Gliwice wciąż niezdobyta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gliwiczanie szybko rozpoczęli strzelanie, bo już w trzeciej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dominik Śmiałkowski. Na 2:0 podwyższył Marcin Grzywa, ale katowiczanie jeszcze przed przerwą złapali kontakt po trafieniu Michała Dubiela.

Kolejne bramki padały pod koniec spotkania. Na 3:1 strzelił Rafał Franz, który dołożył jeszcze jedno trafienie - w ostatniej minucie, w której piłka raz za razem wpadała do siatki. Dla gospodarzy trafienie zanotował jeszcze Douglas, a dla gości Daniel Wojtyna.

Dla Piasta była to piąta wygrana z rzędu na własnym boisku. W tym roku jeszcze nikomu nie udało się pokonać gliwiczan na jego terenie. Dzięki wygranej śląski zespół awansował na czwarte miejsce, ale rywale jeszcze swoje spotkania w tej kolejce muszą rozegrać. Na ten moment Piast traci tylko dwa punkty do trzeciego Cleareksu Chorzów i pięć do FC Toruń. Tyle samo "oczek" co ekipa z Gliwic mają Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i Gatta Zduńska Wola.

Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice 5:2 (2:1)

Bramki: Dominik Śmiałowski 3., Marcin Grzywa 10., Rafał Franz 32., 40., Douglas 40. - Michał Dubiel 16., Daniel Wojtyna 40.