Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Sukcesy zapaśników raciborskiej Unii na Mistrzostwach Polski Juniorów

25.03.2019 12:01 | 0 komentarzy | dud

Na rozgrywanych w Radomiu (22-23.03) Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, zawodnicy MKZ Unii Racibórz wywalczyli dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale.

Sukcesy zapaśników raciborskiej Unii na Mistrzostwach Polski Juniorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamil Czarnecki nie miał sobie równych w kategorii wagowej 60 kilogramów. W każdej walce był wyraźnie lepszy od swoich rywali. Bardzo dobrze zaprezentował się również Tomasz Wawrzyńczyk, najlepszy zawodnik w najcięższej wadze 130 kg.

Do finału dotarł jeszcze Kamil Zakrzewski, startujący w wadze 97 kg, ale w decydującym pojedynku przegrał z utytułowanym Gerardem Kurniczakiem. W małym finale wystąpiło jeszcze dwóch zapaśników Unii. Filip Petrończak (67 kg) i Arsen Mkrtchyan (82 kg). Obaj solidarnie wygrali swoje walki i wywalczyli brązowe medale krajowego czempionatu.

Ponadto na 5. miejscu zawody ukończył Miłosz Kuźnia (60 kg), a 8. miejsce zajęli Jacek Kazimierczak (67 kg) i Gracjan Głogiewicz (72 kg). Trenerami juniorów są Ryszard Wolny, Piotr Szczeponiok i Mateusz Wanke. W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz zajęła trzecie miejsce. Wygrała ekipa RCSZ Olimpijczyka Radom, a druga była ekipa AKS Piotrków Trybunalski.

MKZ Unia Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl