Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Niewykorzystana szansa siatkarek JKS-u

27.04.2019 23:23 | 0 komentarzy | rafbl

W swoim drugim meczu podczas rozgrywanego w Pile turnieju półfinałowego o awans do II Ligi Kobiet siatkarki jastrzębskiego JKS-u nie wykorzystały szansy na zwycięstwo w czterech setach i przegrały ostatecznie po tie-breaku z gospodyniami - miejscowym SPS-em Volley. Porażka oznacza, że jastrzębianki straciły szansę na awans do finałowej batalii o awans.

Niewykorzystana szansa siatkarek JKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do JKS_u, który premierową odsłonę rozpoczął od prowadzenia 1:8. W dalszej fazie seta jastrzębianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę, która w końcówce wzrosła do trzynastu punktów (7:20). Ostatecznie siatkarki ze Śląska rozbiły w tej partii rywalki bardzo wysoko do 10.

Od pierwszy akcji drugiej partii na minimalnym prowadzeniu znajdowały się jastrzębianki. Z czasem do głosu dochodzić zaczęły siatkarki SPS-u, które wyrównały, a po chwili wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę (10:7). W dalszej fazie gry konsekwentnie grające pilanki utrzymywały wypracowaną przewagę i wchodząc w decydujący fragment prowadziły czterema "oczkami" (20:16). W końcówce siatkarki JKS-u nie zdołały odwrócić losów partii i przegrały do 22.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Dopiero przy stanie 5:7 JKS popisał się kilkupunktową serią po której odskoczył rywalkom na siedem "oczek" (5:12). Dalszy fragment gry to pewna i skuteczna gra podopiecznych trenera Jarosława Bodysa, które z każdą chwilą powiększały dystans jaki dzielił je od rywalek. Zbliżając się do końcówki partii jastrzębianki wypracowały sobie dwunastopunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca triumfując pewnie do 13.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Jastrzębianki wyrównały, doprowadzając do remisu po 6, jednak po chwili rywalki ponownie im odskoczyły, tym razem na cztery "oczka" (12:8). Waleczne siatkarki JKS-u ponownie wyrównały doprowadzając do remisu po 15, a po chwili same wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które wchodząc w decydującą fazę seta wyniosło cztery punkty (16:20). Wydawać się mogło, że jastrzębianki dowiozą przewagę do końca i odniosą zwycięstwo jednak przestój jaki przytrafił im się w końcówce sprawił, że rywalki wyrównały i po świetnej końcówce wygrały do 21 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia JKS-u 0:3. Rywalki szybko jednak wyrównały i na zmianie stron wyszły na minimalne prowadzenie (8:7). Druga część tie-breaka należała do miejscowych, które pozwoliły jastrzębiankom na zdobycie zaledwie dwóch "oczek" i wygrały pewnie do 9, a całe spotkanie 3:2.

Dla siatkarek JKS-u była to druga porażka w turnieju przez co straciły one szansę na zajęcie miejsca premiowanego awansem do turnieju finałowego. W ostatnim meczu, którego stawką będzie 3. miejsce rywalem jastrzębianek będzie AZS AWF Biała Podlaska.

W drugim sobotnim meczu MUKS SOS Poprad Stary Sącz pokonał w czterech setach akademiczki z Białej Podlaskiej.

Wyniku turnieju półfinałowego o awans do II Ligi Kobiet:

  • Piątek 26.04.2019:

SPS Volley Piła - AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)

JKS SMS Jastrzębie - MUKS SOS Poprad Stary Sącz 1:3 (25:12, 22:25, 15:25, 16:25)

JKS: Lorenc, Jędrysik, Żagan, Stępień, Szajer Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Bury, Kuczera

Poprad: Rams, Pierzga, Tokarczyk, Lechowicz, Litawa, Szwala oraz Pasiut (libero), Dutka (libero)

  • Sobota 27.04.2019:

AZS AWF Biała Podlaska - MUKS SOS Poprad Stary Sącz 1:3 (17:25, 25:23, 9:25, 17:25)

SPS Volley Piła - JKS SMS Jastrzębie 3:2 (10:25, 25:22, 13:25, 25:21, 15:9)

SPS: Michałek, Łobos, Betke, Budnik, Nowak, Pohl oraz Marcinkowska (libero), Szych, Blicharska, Kluz, Janiszewska

JKS: Lorenc, Szajer, Kuczera, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Kajzerek (libero), Żagan, Bury

  • Niedziela 28.04.2019:

10:00 JKS SMS Jastrzębie - AZS AWF Biała Podlaska

12:00 MUKS SOS Poprad Stary Sącz - SPS Volley Piła