Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Środkowy ZAKSY zagra we Włoszech

24.05.2019 22:33 | 0 komentarzy | rafbl

Potwierdziły się spekulacje dotyczące przyszłości grającego od trzech lat w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle reprezentanta Polski - Mateusza Bieńka. Środkowy karierę kontynuować będzie we Włoszech.

Środkowy ZAKSY zagra we Włoszech
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mateusz Bieniek do ZAKSY trafił przed sezonem 2016/2017 z kieleckiego Effectora. Szybko stał się pierwszoplanową postacią zarówno w zespole z Kędzierzyna-Koźla, ale również w Plus Lidze. Z klubem z Opolszczyzny zdobył dwa złote i srebrny medal Mistrzostw Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski.

Od nowego sezonu reprezentant Polski grać będzie z zespole Mistrza Włoch - Cucine Lube Civitanova, z którą ZAKSA miała okazję rywalizować w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Bieniek, który w 2018 roku zdobył z reprezentacją Polski Mistrzostwo Świata podpisał z włoskim potentatem trzyletnią umowę.

Zawodnik zdaje sobie sprawę, że rozgrywki ligi włoskiej będą dla niego dużym wyzwaniem, jednak ma nadzieję, że wspólnie z jednym z najlepszych klubów na świecie uda mu się osiągnąć kilka sukcesów:

Dokonałem tego wyboru, ponieważ wiem, że będę miał okazję zagrać w jednym z najlepszych klubów na świecie i wszystko to niewątpliwie bardzo mnie cieszy. Zmagania w lidze włoskiej będą dla mnie dużym wyzwaniem, jestem zdeterminowany i mam nadzieję, że w tych barwach osiągnę kilka sukcesów - powiedział reprezentacyjny środkowy.