środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

IV Spartakiada Integracyjna

08.06.2019 09:09 | 0 komentarzy | dud

W czwartek 6 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 odbyła się IV Spartakiada Integracyjna pt. „Mogę. Potrafię. Zwyciężam.”, której głównym celem była popularyzacja sportu oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

IV Spartakiada Integracyjna
Fot. Biuro Prasowe GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestniczyli w niej  m.in. piłkarze GKS-u Jastrzębie - Grzegorz Drazik i Oskar Mazurkiewicz oraz trener Akademii Piłkarskiej GKS Jastrzębie, Łukasz Wrobel. Stu uczestników ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi miało szanse zmierzyć się w kilku sportowych konkurencjach, takich jak np. bieg z przeszkodami, który cieszył się największym powodzeniem, rzut piłką lekarską, wyścigi na 100 metrów czy rzut piłką tenisową.

Młodzi uczestnicy mieli okazje również strzelać do bramki, na której stanęli Grzesiek i Oskar, czy pograć w siatkówkę z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Piłkarze nie zapomnieli o upominkach dla najmłodszych, takich jak kolorowanki, balony w klubowych barwach czy magazyn „Górnicza Wiara”, na którym składali swoje autografy. Mieli okazje również pozować do zdjęć z uczestnikami czy organizatorami imprezy, przez co przyczynili się do wielu uśmiechów na twarzy. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl