Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Siatkarze „Budowlanki” drugi raz mistrzami Śląska!

18.06.2019 14:32 | 0 komentarzy | AgaKa

11 czerwca 2019 r. reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim w składzie Adrian Gardyan Dawid Szafranek obroniła tytuł mistrzów województwa śląskiego w siatkówce plażowej.

Siatkarze „Budowlanki” drugi raz mistrzami Śląska!
fot. Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody były rozgrywane systemem brazylijskim na boiskach Centrum Sportów Wodnych i Lądowych przy ul. Letniej. W pierwszym meczu Adrian Gardyan z Dawidem Szafrankiem zmierzyli się z reprezentacją Będzina. Dzięki bardzo dobrej grze nasi zawodnicy pewnie wygrali 2:0. Drugi pojedynek nasi siatkarze stoczyli z parą z Piekar Śląskich, których również pokonali 2:0. Stawką kolejnego pojedynku był już awans do najlepszej czwórki turnieju. Po przeciwnej stronie siatki stanęli zawodnicy z Raciborza. Mimo niesamowitego upału oraz pierwszych oznak zmęczenia, Adrian z Dawidem nie dali szans rywalom, wygrywając po raz trzeci 2:0.

W półfinale nasza dwójka zmierzyła się z zawodnikami z Czechowic-Dziedzic i w tym pojedynku górą okazała się reprezentacja ZST. Finałowe spotkanie było dla Adriana i Dawida z pewnością najtrudniejsze, jednak dzięki determinacji i niesamowitej woli walki z tego pojedynku również wyszli zwycięsko, zapewniając sobie drugi w historii tytuł mistrzów województwa śląskiego w siatkówce plażowej.