środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Unia udanie rozpoczęła sezon

09.08.2019 09:19 | 0 komentarzy | art

W pierwszej kolejce klasy okręgowej Unia Turza Śl. pokonała 5:2 MKS Czerwionkę. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego.

Unia udanie rozpoczęła sezon
Fot. Archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni Marcina Malinowskiego kontrolowali boiskowe wydarzenia przez większość czasu. Poza początkiem meczu. W 16. minucie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli przyjezdni, za sprawą precyzyjnego uderzenia Tomasza Kusia, któremu po szybkim ataku dogrywał Robert Szymura.

Strata dobrze podziałała na miejscowych, bo już 4 minuty później wyrównał Krystian Imiela, po zgraniu Kamila Brzoski i wcześniejszym dalekim podaniu Malinowskiego. W jednej z kolejnych akcji w roli głównej wystąpił Brzoska, któremu dograł Dariusz Pawlusiński. Wbiegający na krótki słupek Brzoska pewnie pokonał bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą po raz drugi na listę strzelców wpisał się Imiela, któremu asystował Brzoska. Obaj nowi zawodnicy Unii już w pierwszym meczu pokazali więc, że mogą być dla rywali niezwykle groźni.

Po przerwie goście zdobyli kontaktowego gola. Malinowski próbował wybić piłkę, ale zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że nabił jednego z piłkarzy gości, piłka trafiła do Kusia, który uderzył bez zastanowienia, zdobywają swojego drugiego gola. Unia odpowiedziała koronkową akcją w 63. minucie, kiedy piłka jak po sznurku wędrowała między zawodnikami Unii, by w końcu trafić do Marka Gładkowskiego, który pięknym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 4:2. Kilka minut później „Gładziu” zainicjował akcję, po której swojego drugiego gola zdobył Brzoska, domykający podanie Gabriela Szkatuły. W 81. minucie mogło być 6:2, ale rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką nie wykorzystał Piotr Glenc. Jego strzał obronił bramkarz gości. Nie była to zresztą jedyna dogodna sytuacja Unitów do strzelenia gola. Goście dwa razy wybijali piłkę z pustej bramki, a po strzale Pawła Staniczka uratował ich słupek.

Unia Turza – MKS Czerwionka 5:2

Bramki: Imiela (20.), (35.), Brzoska (27.), (67.), Gładkowski (63.) - Kuś (16.), (51.)

Unia: Cieśla, Szkatuła (83. Chlebik), Krupiński, M. Malinowski (83. J. Malinowski), Glenc, Pawlusiński, Staniczek, Łyczko, Gładkowski (75. Zganiacz), Brzoska (75. Sosna), Imiela. Trener: Marcin Malinowski.

MKS: Mazur, Stopa, Jaśkiewicz (72. Gawin), Jezierski, Małachowski (46. Bajura), Idziaszek (82. Birlicki), Adamkowski, Reguła, Horny, Szymura, Kuś. Trener: Piotr Sowisz.

Wszystkie wyniki I kolejki w raciborsko-rybnickiej grupie klasy okręgowej

Naprzód Borucin - LKS Krzyżanowice 0:2

Czarni Gorzyce - Pierwszy Chwałowice 4:1

Unia Turza Śląska - MKS Czerwionka 5:2

LKS Tworków - LKS 1908 Nędza 3:3

Granica Ruptawa - Polonia Marklowice 0:4

Unia Racibórz - ROW 1964 II Rybnik 1:1

Płomień Połomia - Rymer Rybnik 3:2

Silesia Lubomia - Forteca Świerklany 1:3

Polonia Łaziska - Dąb Gaszowice 1:0