Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Piast Gliwice dogoni czołówkę?

16.09.2019 07:41 | 0 komentarzy | adi

Jeśli Piast Gliwice wygra na wyjeździe z Cracovią, znajdzie się tuż za podium PKO BP Ekstraklasy.

Piast Gliwice dogoni czołówkę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do końca ósmej kolejki został do rozegrania jeden mecz - Cracovii z Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika zajmują na ten moment ósme miejsce z 11 punktami na koncie. Do lidera - Pogoni Szczecin - gliwiczanie tracą sześć "oczek", a do trzeciej Jagiellonii Białystok cztery. Wygrana spowoduje, że śląski zespół zrówna się punktami z czwartą Legią Warszawa, za którą znajduje się Cracovia. Szkoleniowiec mistrza Polski nie zamierza jednak dopisywać punktów przed rozegraniem meczu.

- Przed sezonem mówiłem, że Cracovia będzie groźna w walce o najwyższe miejsca i to się potwierdza. W kadrze ma dobrych zawodników, a nowi piłkarze wpisują się w charakter drużyny. Nie gra się z nią łatwo i różnie to bywało w ostatnich konfrontacjach, bo raz wygrywaliśmy my, a raz oni... Zdajemy sobie sprawę, że to będzie trudny mecz - przestrzegał Fornalik na przedmeczowej konferencji prasowej. - To zespół, który ma jakość, stawia trudne warunki, począwszy od linii obrony, poprzez pomoc aż do ataku. Oprócz tego, Cracovia gra twardą piłkę - dodał.

Podczas przerwy na mecze reprezentacji poprawiła się sytuacja kadrowa Piasta. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego nie są tylko Dani Aquino i Jakub Czerwiński. Być może dzisiaj zagra już Tomasz Jodłowiec, który wrócił do drużyny lub też sprowadzony z Olimpii Grudziądz Tiago Alves.

Cracovia - Piast Gliwice

16 września, poniedziałek, 18:00