Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Nikola Grbić: Pierwsze wrażenie jest dobre [WIDEO]

20.09.2019 12:13 | 0 komentarzy | kozz

- Dla mnie to była dobra okazja do zapoznania się z tymi zawodnikami, którzy są obecni. Dowiedziałem się nad czym powinniśmy pracować – o pierwszych wrażeniach w pracy z zespołem opowiada Nikola Grbić.

Nikola Grbić: Pierwsze wrażenie jest dobre [WIDEO]
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Za ZAKSĄ pierwszy miesiąc przygotowań, po okresie intensywnej pracy na siłowni, stopniowym wprowadzaniu elementów siatkarskiego rzemiosła przyszedł czas na mecze kontrolne. Pierwszy przedsezonowy sparing zbiegł się z przyjazdem Nikoli Grbicia do Kędzierzyna-Koźla. Rywalizacja z MKS-em Będzin była więc debiutem Grbicia jako szkoleniowca mistrzów Polski. Zacięte pięciosetowe spotkanie dostarczyło sztabowi ZAKSY wielu informacji, trener miał też pierwsze spostrzeżenia. - To mój pierwszy kontakt z drużyną. Poziom oczywiście nie był zbyt wysoki, bo jesteśmy jeszcze bardzo daleko od miejsca, w którym zagramy dobrą siatkówkę. Dla mnie to była dobra okazja do zapoznania się z tymi zawodnikami, którzy są obecni. Dowiedziałem się nad czym powinniśmy pracować, więc dla mnie to było bardzo dobre pierwsze wrażenie – podkreślał Nikola Grbić.

Po tygodniu pracy pod okiem Serba Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra kolejny mecz kontrolny, tym razem rywalem będzie PGE Skra Bełchatów. - Sprawdzimy podczas tego meczu nad czym dalej będziemy musieli się skupiać. Jeszcze nie powiedziałem zawodnikom o systemie, którym będę ich prowadził. Ten ostatni był naszym pierwszym kontaktem w dłuższym wymiarze, dawałem chłopakom różne wskazówki i widziałem, że próbowali się do nich stosować, więc to pierwszy bardzo ważny krok – kontynuował trener.


Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle