Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Drugoligowe derby dla TS Volley Rybnik [ZDJĘCIA]

06.10.2019 22:15 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

Już w 1. kolejce spotkań II Ligi grupy V doszło do derbowego starcia pomiędzy Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla i TS Volley Rybnik. Lepsi okazali się goście, którzy triumfowali w czterech setach.

Drugoligowe derby dla TS Volley Rybnik [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze otworzyli rybniczanie, którzy szybko wypracowali sobie wysoką dziewięciopunktową zaliczkę (3:12). Prowadzeni przez trenera Grzegorza Kosatkę jastrzębianie kompletnie nie mieli pomysłu jak przeciwstawić się grze rywali, którzy wchodząc w decydującą fazę seta powiększyli swoje prowadzenie do czternastu "oczek" (7:21). Ostatecznie goście wygrali tą odsłonę do 14.

Drugi set to przez większość czasu wyrównana gra obu zespołów, które raz po raz zmieniały się na minimalnym prowadzeniu. Jako pierwsi większą przewagę osiągnęli rybniczanie, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (15:18). W końcówce gospodarze wyrównali i zdołali wypracować sobie dwupunktową przewagę (22:20), jednak ostatnie słowo należało to zawodników Volleya, którzy odrobili straty i wygrali ostatecznie do 23.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego przyjezdni, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (5:10). Gospodarze zdołali odrobić straty (10:10). jednak Volley ponownie odskoczył, tym razem na trzy "oczka" (14:17). W końcówce rybniczanie mieli w górze dwie piłki meczowe (23:24 i 24:25), jednak jastrzębianie zdołali je obronić i odwrócili losy seta wygrywając na przewagi do 25.

Czwarta i jak się okazało ostatnia partia spotkania to bardzo dobre otwarcie rybniczan, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). W kolejnych akcjach do swojej przewagi dorzucili oni kolejne dwa "oczka" (9:14) i pewnie zmierzali to zwycięstwo. Ostatecznie, dzięki świetnie zagranej końcówce, w której goście zdobyli siedem punktów z rzędu wygrali oni do 15, a całe spotkanie 1:3.

W 2. kolejce spotkań obydwa nasze zespoły zagrają na wyjeździe. Rybniczanie udadzą się na wyjazd do Będzina, natomiast jastrzębianie pojadą do Opola.

AT Jastrzębski Węgiel - TS Volley Rybnik 1:3 (14:25, 23:25, 27:25, 15:25)

AT: Rakowski, Gruszczyński, Roque de Oliveira, Cichosz, Krysiewicz, Czyżowski oraz Janicki (libero), Fedak (libero), Jarosiński, Komorowski, Połyński, Kundera, Chudziak

TS: Skowronek, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski, Andrulewicz oraz Holesz (libero), Gdowski (libero), Kupczak, Mazurek, Kuwaczka, Czerny