Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Niewykorzystana szansa KS-u Rudziniec

14.10.2019 13:58 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Rudzińcu spotkaniu 2. kolejki spotkań I Ligi Śląskiej siatkówki miejscowy KS przegrał z MKSR-em Pyskowice 1:3. Gospodarze pomimo dobrej gry doznali drugiej porażki w sezonie.

Niewykorzystana szansa KS-u Rudziniec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Na minimalnym prowadzeni znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Przyjezdni szybko jednak doprowadzili do remisu (13:13) i gra ponownie wyrównała się. W końcówce większą przewagę wypracowali sobie siatkarze MKSR-u, którzy wygrali ostatecznie do 22.

Druga odsłona podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Z czasem przewagę osiągać zaczęli prowadzeni przez trenera Marcina Grzegoszczyka, którzy w środkowej fazie seta zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (12:7). W kolejnych akcjach goście zaczęli mozolnie odrabiać straty i wchodząc w decydującą fazę seta doprowadzili do remisu po 20. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali w końcówce miejscowi, którzy wygrali do 23 doprowadzając do remisu w meczu.

Trzecia partia to dobre otwarcie rudzińczan, którzy już w początkowej fazie seta zbudowali sobie czteropunktową przewagę (8:4). W dalszym fragmencie przewaga gospodarzy powiększyła się do siedmiu "oczek" (14:7) i wydawać się mogło, że pewnie wygrają oni tego seta. Wchodząc w decydujący fragment partii miejscowi prowadzili 20:13, a w samej końcówce 23:18, jednak przestój jaki im się przytrafił sprawił, że przyjezdni odrobili straty i odwrócili losy partii triumfując do 23.

Porażka w poprzedniej partii nie załamała gospodarzy, którzy czwartego seta rozpoczęli od prowadzenia 4:1, a w dalszej fazie gry ich przewaga powiększyła się do pięciu "oczek" (13:8). Pyskowiczanie ponownie zaczęli jednak gonić wynik i zbliżając się do końcówki seta doprowadzili do remisu po 20. W końcówce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk jednak to rudzińczanie jako pierwsi mieli w górze trzy piłki setowe (24:23, 25:24, 26:25). MKSR obronił się i odwrócił losy seta zwyciężając do 26, a w całym spotkaniu 1:3.

KS Rudziniec - MKSR Pyskowice 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 26:28)

KS: Jakuszczonek, Mrachacz, Miesiączek, Piotrowski, Stefaniszyn, Popow oraz Zemka (libero), Stawarski, Lach, Rachwał, Kocur

MKSR: Klimowicz, Szczepański, Hoim, Kaganek, Szewczyk, Dejnaka oraz Wrzeszcz (libero)