Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Do Rybnika przyjeżdża Ruch Chorzów

18.10.2019 13:50 | 0 komentarzy | kozz

Jeszcze trzy sezony temu Ruch grał w ekstraklasie. Z roku na rok ekipa z Chorzowa notowała spadek i w końcu wylądowała w III lidze. Znalazł się tam też ROW 1964 Rybnik. Bardzo ciekawa konfrontacja odbędzie się w sobotę o godz. 15:00 na stadionie miejskim w Rybniku.

Do Rybnika przyjeżdża Ruch Chorzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to mecz 12. kolejki grupy III, III ligi. Obie drużyny w dotychczasowych 11 kolejkach radzą sobie podobnie, czyli słabo. ROW wpadł w wir regularnych porażek i nie wygrał meczu od 11 września kiedy to pokonał Stal Brzeg. Nie były to wielkie porażki, bo w każdym z tych meczów rybniczanie strzelili przynajmniej jednego gola. Punktów jednak z tego nie było żadnych i ekipa ROW-u, która na początku sezonu plasowała się w czołówce znajduje się już tylko na 14. miejscu, mając zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. 

Ruch Chorzów radzi sobie nieco lepiej. Ma na koncie 3 punkty więcej (mimo, że na starcie miał odjęte 2 pkt za zaległości finansowe) i znajduje się na 12. miejscu w tabeli. Chorzowianie spisują się w ostatnim miesiącu zdecydowanie lepiej od piłkarzy ROW-u. Ponieśli tylko jedną porażkę z Gwarkiem Tarnowskie Góry, w pozostałych meczach wygrywali i remisowali.

ROW, który ma najgorszą serię od wielu lat postara się o przełamanie z utytułowanym rywalem, który obecnie przechodzi bardzo trudny okres w swojej historii.

ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów (19 października, sobota, godz. 15:00)