Czwartek, 21 listopada 2019

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

JKS SMS Jastrzębie nadal bez ligowej wygranej

21.10.2019 07:02 | 0 komentarzy | rafbl

Czwartej porażki w czwartym meczu w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet doznały siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie, które przegrały na własnym parkiecie z zespołem z Mikołowa 1:3.

JKS SMS Jastrzębie nadal bez ligowej wygranej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku premierowej odsłony na prowadzeniu znajdowały się gospodynie, które dzięki konsekwentnej grze zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (11:6). W kolejnych akcjach jastrzębianki dorzuciły do swojego prowadzenia kolejnych kilka oczek i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły 19:10. W końcówce seta obraz gry nie uległ zmianie i siatkarki JKS-u wygrały pewnie do 16.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły przyjezdne, które szybko wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę (2:8). Gospodynie zdołały zmniejszyć straty do dwóch punktów (8:10), jednak zawodniczki Burzy odbudowały swoją przewagę i w środkowej fazie seta prowadziły bezpiecznie 10:16. W decydującym fragmencie seta jastrzębianki nie były w stanie odrobić strat i przegrały bardzo wysoko do 14.

Początek trzeciej osłony to wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem pięciopunktowa przewagę zbudowały sobie siatkarki z Mikołowa (8:13). Ambitnie grające jastrzębianki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa goniły wynik i wchodząc w końcową część seta traciły do rywalek tylko jedno "oczko" (18:19). W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które wygrały do 21 wychodząc na prowadzenie w meczu.

Czwarty i jak się okazuje ostatni set był wyrównany tylko do stanu po 4. Później na trzy (7:10), a następnie sześciopunktowe (8:14) prowadzenie wyszły przyjezdne. Mikołowianki w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i wchodząc w decydującą fazę partii prowadziły ośmioma punktami (13:21). W końcówce przyjezdne utrzymały wypracowaną przewagę i wygrały do 16, a całe spotkanie 1:3. Dla JKS-u była to czwarta porażka w czwartym ligowym spotkaniu.

JKS SMS Jastrzębie - KS Burza MOSiR Mikołów 1:3 (25:16, 14:25, 21:25, 16:25)

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławiecka, Babiuch, Żagan oraz Chamara (libero, Borowiecka (libero), Ząbek, Polak

Burza: Wilk, Krótki, Kubas, Watola, Sperlich, Langer oraz Wilczek (libero), Zbyl (libero), Polakowska, Wocław, Janeczki