środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

ZAKSA z historycznym Superpucharem Polski [ZDJĘCIA]

23.10.2019 21:22 | 0 komentarzy | rafbl, tom

Pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski zdobyła w środowe popołudnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski w rozegranym w Arenie Gliwice spotkaniu inaugurującym klubowe rozgrywki w Polsce w sezonie 2019/2020 pokonali w czterech setach Projekt Warszawa.

ZAKSA z historycznym Superpucharem Polski [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie kędzierzynianie, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). W dalszej fazie seta przewaga podopiecznych trenera Nikoli Grbicia powiększyła się do czterech (14:10), a następnie pięciu (18:13) "oczek". Wchodząc w decydujący fragment partii ZAKSA utrzymała przewagę (20:15), która w końcówce jeszcze bardziej powiększyła się i Mistrzowie Polski triumfowali pewnie do 17.

Od początku drugiego seta na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Ponownie jako pierwsi większą przewagę zbudowali sobie zawodnicy z Opolszczyzny, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (13:8). Rywale starali się gonić wynik, jednak wchodząc w decydującą fazę seta tracili do ZAKSY trzy "oczka" (20:17). W końcówce warszawianie zdołali obronić trzy piłki setowe i sami mieli trzy okazje do zwycięstwa w secie, jednak ostatnie słowo należało do Mistrzów Polski, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali na przewagi 34:32.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia kędzierzynian (3:0). Wicemistrzowie Polski z Warszawy odrobili jednak straty (7:7) i w środkowej fazie seta sami wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (10:13). Siatkarze ZAKSY starali się gonić wynik, jednak zbliżając się do końcówki seta ich strata do rywali powiększyła się do pięciu punktów (14:19). Kędzierzynianie zdołali zmniejszyć straty do dwóch "oczek" (18:20), jednak świetnie w końcówce zaprezentowali się warszawianie, którzy odbudowali swoją przewagę i wygrali pewnie do 19.

Czwarty set to powrót do dobrej gry Mistrzów Polski, którzy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, czego efektem była szybko wypracowana trzypunktowa zaliczka  (5:2). W dalszej fazie seta skutecznie grający kędzierzynianie dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (14:10) i pewnie zmierzali do zwycięstwa w partii. Wchodząc w końcowy fragment partii ZAKSA prowadziła trzema punktami (20:17), jednak rywale zdołali zbliżyć się na jedno "oczko". W emocjonującej końcówce lepsi okazali się siatkarze z województwa opolskiego, którzy wygrali do 23, a całe spotkanie 3:1 zdobywając tym samym pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski.

MVP spotkania wybrany został Łukasz Kaczmarek, który zdobył dla zwycięzców 20 punktów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 34:32, 19:25, 25:23)

ZAKSA: Toniutti, Parodi, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Smith oraz Zatorski (libero), Baroti, Rejno, Semeniuk

Projekt: Brizard, Kwolek, Wrona, Kowalczyk, Tillie, Nowakowski oraz Wojtaszek (libero), Grobelny, Niemiec