Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Justyna Święty-Ersetic ponownie czwartym sportowcem w Polsce

04.01.2020 22:22 | 1 komentarz | kozz

Raciborska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic razem z koleżankami ze sztafety 4x400 metrów zajęła czwarte miejsce w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Wyniki ogłoszono na Gali Mistrzów Sportu.

Justyna Święty-Ersetic ponownie czwartym sportowcem w Polsce
fot. Facebook / Justyna Święty Fanpage
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Justyna zabrała głos w imieniu koleżanek ze sztafety: - Bardzo dziękuję za oddane głosy na nasz team. To był wyjątkowy rok. Z każdej imprezy wraz z dziewczynami wracałyśmy z medalami. Mam nadzieję, że obecny rok będzie rokiem najwspanialszym i spełnimy z dziewczynami swoje największe marzenie i przywieziemy medal z Igrzysk Olimpijskich w Tokio - mówiła Justyna.

Przed galą nasza lekkoatletka przeczuwała, że ze stresu pomyli się w przemówieniu i tak też się stało. - Chcę podziękować przede wszystkim naszym trenerom klubowym. Jest to Aleksander Matusiński, Zbigniew Maksymiuk, Tomasz Lewandowski, Iwona Baumgart i do tego Michał Modelski, który trenuje Anię Lewandowską... - w tym momencie Justyna szybko została poprawiona przez koleżanki, bo chodziło o Anię Kiełbasińską. Na sali oczywiście rozległ się śmiech. - Przepraszam! - dodała Justyna. - Aniu, nie wiedziałam, że jesteś w sztafecie 4x400 metrów. Gratulujemy! - odparła do siedzącej na sali Anny Lewandowskiej prowadząca galę Paulina Chylewska. ZOBACZ TUTAJ

- Wiedziałam, że z tego stresu palnę jakąś gafę - skwitowała raciborzanka i kontynuuowała - Dziękuję także naszemu głównemu sponsorowi PKN Orlen, który wspiera nas w drodze do Igrzysk Olimpijskich. Dziękuję także fizjoterapeutom, psychologom i wszystkim osobom, które nas wspierają, przede wszystkim rodzinom, mężom, którzy są z nami na co dzień, wspierają nas i pomimo tego, że nie ma nas ciągle w domu, są z nami i znoszą to wszystko. Życzę w naszym imieniu udanego wieczoru i balu oraz wytrwania do słynnej jajecznicy - zakończyła Justyna Święty-Ersetic.

Plebiscyt wygrał żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

Rok temu Justyna Święty-Ersetic również była na czwartym miejscu, jednak wówczas zajęła je indywidualnie. 

Dziesiątka Najlepszych Sportowców Polski 2019:

  1. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  3. Paweł Fajdek (lekkoatleta, rzut młotem)
  4. Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka, sztafeta 4x400 metrów)
  5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
  6. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  7. Wilfredo Leon (siatkówka)
  8. Piotr Lisek (lekkoatletyka, skok o tyczce)
  9. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka, biegi)
  10. Mateusz Ponitka (koszykówka)

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka