Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

ZAKSA liderem na półmetku Plus Ligi

12.01.2020 22:11 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach odnieśli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w zaległym spotkaniu 12. kolejki Plus Ligi pokonali na własnym parkiecie BKS Visłę Bydgoszcz. Kędzierzynianie dzięki wygranej awansowali na fotel lidera rozgrywek.

ZAKSA liderem na półmetku Plus Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko objęli czteropunktowe prowadzenie (5:1). W dalszej części seta konsekwentnie grający kędzierzynianie utrzymywali bezpieczną przewagę, jednak zbliżając się do końcowego fragmentu seta goście zmniejszyli straty do jednego "oczka" (17:16). W decydującej fazie seta lepiej zaprezentowali się jednak Mistrzowie Polski, którzy triumfowali do 21.

Drugi set to od początku kilkupunktowa przewaga gości (0:4, 4:7). Z czasem prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i w środkowej fazie seta wyszli na minimalne prowadzenie (12:11). W dalszej części seta wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu i dopiero wchodząc w końcową fazę seta gospodarze odskoczyli na trzy "oczka" (20:17). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA wygrała pewnie do 20.

Od początku trzeciej odsłony na boisku toczyła się wyrównana gra. Po raz kolejny kędzierzynianie zdołali jednak odskoczyć w środkowej fazie seta, kiedy to wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13:10). W kolejnych akcjach zawodnicy ZAKSY utrzymali przewagę i w efekcie wchodząc w decydujący fragment gry prowadzili 19:16. W końcówce Mistrzowie Polski dorzucili do swojej przewagi jeszcze dwa oczka i zwyciężyli podobnie jak w partii poprzedniej do 20, a w całym meczu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został amerykański środkowy ZAKSY - David Smith. Kędzierzynianie dzięki wygranej awansowali na 1. miejsce w tabeli Plus Ligi. Nad drugą Vervą Warszawa mają trzy "oczka" przewagi. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

ZAKSA: Stępień, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Rejno

Visła: Lipiński, Peszko, Kalembka, Stern, Gryc, Woch oraz Szymura (libero), Quiroga, Gałązka, Urbanowicz