środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Jastrzębianie rozpoczynają walkę o Puchar Polski [ZAPOWIEDŹ]

15.01.2020 07:59 | 0 komentarzy | rafbl

Dzisiejszego popołudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają pierwsze spotkanie w tegorocznych zmaganiach o Puchar Polski. Przeciwnikiem "pomarańczowych" w ćwierćfinałowym meczu będzie Trefl Gdańsk.

Jastrzębianie rozpoczynają walkę o Puchar Polski [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku Jastrzębski Węgiel zajął w Pucharze Polski 2. miejsce przegrywając w finale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski z uwagi na napięty terminarz gier rozgrywana jest w skróconej formule. Do wyłonionych w rundach wstępnych zmagań Lechii Tomaszów Mazowiecki i BBTS-u Bielsko-Biała dołączyło sześć najlepszych zespołów Plus Ligi. W gronie uczestników znaleźli się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy na półmetku rozgrywek plasują się na 4. miejscu.

Jastrzębianie staną dziś przed szansą na przedłużenie fantastycznej serii dziesięciu zwycięstw z rzędu jaką notują w rozgrywkach Plus Ligi i Ligi Mistrzów. Nie będzie o to jednak łatwo. Rywal, który w ligowej tabeli zajmuje 5. miejsce sprawił już w tym sezonie kilka niespodzianek i potrafił się przeciwstawić wyżej notowanym rywalom. W trwających rozgrywkach Plus Ligi obydwa zespoły spotkały się w ramach 11. kolejki spotkań i górą w rozegranym w Gdańsku meczu byli "pomarańczowi", którzy zwyciężyli 1:3. Zwycięstwo podopiecznym Slobodana Kovacia nie przyszło jednak łatwo.

Jak będzie dzisiaj? Czy jastrzębianie po raz kolejny znajdą się w zaplanowanym na 14-15 marca 2020 roku Finale Four i powalczą o kolejny Puchar Polski? O tym przekonamy się dzisiejszego wieczora. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk

środa, 15 stycznia 2020, godz. 17:30