środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla zakończył karierę

22.01.2020 11:57 | 0 komentarzy | rafbl

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla - Raphael Margarido z powodu kontuzji zakończył sportową karierę. Kontrakt zawodnika z klubem rozwiązany został za porozumieniem stron.

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla zakończył karierę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brazylijski rozgrywający dołączył do jastrzębskiego zespołu przed trwającym sezonem. Dla 37-letniego zawodnika był do powrót do Jastrzębia-Zdroju po siedmioletniej przerwie. Niestety z powodu kontuzji podjął on decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Kontuzji pleców Raphael Margarido nabawił się na przedsezonowym Memoriale im. Arkadiusza Gołasia i mimo starań nie zdołał od tego czasu powrócić do pełnej sprawności. Vinhedo - taki boiskowy przydomek nosił zawodnik pojawił się na parkiecie w czasie siedmiu spotkań trwających rozgrywek. W żadnym nie rozegrał jednak pełnego dystansu.

Chciałbym się z Wami podzielić pewną niezbyt miłą informacją. Niestety, mój kontrakt z Klubem został rozwiązany. Mój stan zdrowia nie pozwala mi na kontynuowanie gry na najwyższym poziomie i muszę skończyć karierę. Z całych sił starałem się wrócić na boisko, ciężko pracowałem, ale niestety ból nie ustępuje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zadbanie o moje zdrowie. Mogę zapewnić, że nadal będę wielkim fanem Jastrzębskiego Węgla. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na trybunach podczas różnego rodzaju meczów i wspólnie oklaskiwać Jastrzębski Węgiel. Ten Klub jest niesamowity i zachowam go w sercu do końca życia – tak swojej zakończenie kariery skomentował zawodnik.

W barwach "pomarańczowych" zawodnika zastąpił pozyskany w grudniu Arturo Iglesias.