środa, 1 kwietnia 2020

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

PILNE

1/4 Mistrzostw Polski juniorów w Jastrzębiu-Zdroju

13.02.2020 13:04 | 0 komentarzy | rafbl

Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozlosowano grupy 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. Swoich rywali poznali świeżo upieczeni Mistrzowie Śląska - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, która w rozgrywkach ogólnopolskich grać będzie jako Jastrzębski Węgiel.

1/4 Mistrzostw Polski juniorów w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Natalia G. photography
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W losowaniu udział wzięło 45 zespołów (trzy zespoły wycofały się z udziału), które podzielone zostały na pięć sześciozespołowych i trzy pięciozespołowe grupy. Każda z grup podzielona jest na dwie podgrupy: A i B, w których zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym. Zespoły z trzecich miejsc w każdej z podgrup rywalizować będą ze sobą o piąte miejsce w turnieju, natomiast zespoły z miejsc 1-2 stworzą jedną grupę, w której zagrają z zespołami z drugiej podgrupy o awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski (wynik ze spotkania z zespołem ze swojej podgrupy zostaje zachowany).

Podopieczni Dariusza Luksa w wyniku losowania przydzieleni zostali do grupy I, której będą gospodarzem. W podgrupie A zagrają: Jastrzębski Węgiel (gospodarz), KS Wifama Łódź oraz BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. W podgrupie B spotkają się ze sobą: BKS Chemik Bydgoszcz, KS Stoczniowiec Darłowo M&W oraz UKS MKS MDK Warszawa.

Zmagania w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski toczyć się będą w dniach 20-23 lutego 2020 roku. Awans do czołowej szesnastki Mistrzostw Polski juniorów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup.

Turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski juniorów zaplanowano na 6-8 marca 2020 roku, natomiast finały nad którymi patronat sprawuje Ministerstwo Sportu i PKN Orlen odbędą się w terminie 25-29 marca 2020 roku.