Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA przegrała w hicie kolejki!

Pieć setów potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy niedzielnego hitu 19. kolejki spotkań Plus Ligi w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Kędzierzynianie mimo, że przegrywali już 2:0 w setach zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym lepsi okazali się gospodarze.

ZAKSA przegrała w hicie kolejki!
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Od początku spotkania niewielkie, dwupunktowe prowadzenie mieli gospodarze (4:2). ZAKSA szybko odrobiła straty (5:5). W dalszej części gry miejscowi kilkukrotnie odbudowywali swoją przewagę, jednak goście za każdym razem niwelowali straty Zbliżając się do końcówki partii Skra odskoczyła na trzy "oczka" (17:14) i nie dała się już dogonić triumfując ostatecznie do 21.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęli bełchatowianie, którzy szybko wypracowali sobie pięciopunktową zaliczkę (7:2). Podopieczni Nikoli Grbicia nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki ze Skrą, która konsekwentnie powiększała przewagę i wygrała bardzo pewnie do 17.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Skra już na początku zbudowała sobie przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła czterech "oczek" (9:5). W środkowej fazie seta kędzierzynianie doprowadzili do remisu po 10, a w kolejnych akcjach odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie (15:17). Wchodząc w końcowy fragment gry gospodarze doprowadzili do remisu po 21, a po chwili mieli oni w górze piłkę meczową (24:23). Ostatnie słowo należało jednak do ZAKSY, która przechyliła na swoją korzyść i po emocjonującej końcówce wygrała na przewagi do 25.

Czwarta odsłona w początkowym fragmencie miała bardzo wyrównany przebieg i przez połowę seta obydwa zespoły grały punkt za punkt. Jaki pierwsi większą przewagę zbudowali sobie kędzierzynianie, którzy odskoczyli na trzy "oczka" (10:13). Zbliżając się do końcówki Mistrzowie Polski powiększyli swoja przewagę do pięciu punktów (15:20) i ostatecznie zwyciężając do 21 doprowadzili tie-breaka.

Decydująca partia to początkowo gra punkt za punkt. Jako pierwsi większą przewagę osiągnęli bełchatowianie, którzy na zmianie stron prowadzili 8:6. ZAKSA zdołała doprowadzić do remisu (10:10), jednak było to wszystko na co pozwoliła jej Skra, która wygrywając pięć ostatnich akcji zwyciężyła do 10, a w całym spotkaniu 3:2.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy Skry - Jakub Kochanowski, który zdobył dla zwycięzców aż 19 "oczek", atakując ze skutecznością 88%.

ZAKSA, dla której była to czwarta ligowa porażka nie wykorzystała szansy na awans na 1. miejsce w tabeli po tym jak dotychczasowy lider - Verva Warszawa Orlen Paliwa stracił punkty w Radomiu. Kędzierzynianie tracą do Vervy jedno "oczko". Trzecia w tabeli Skra traci do ZAKSY dwa punkty. Do zakończenia fazy zasadniczej Plus Ligi pozostało sześć kolejek spotkań.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 25:17, 25:27, 21:25, 15:10)

Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Petković, Katić, Kłos oraz Piechocki (libero), Droszyński, Wlazły, Orczyk

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Łukasik, Grygiel, Rejno, Parodi

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].