Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

PILNE

Niesamowity wyczyn siatkarzy ZAKSY

19.02.2020 20:39 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo w trzech setach w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów zanotowała dziś Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która w kończącym zmagania w fazie grupowej meczu pokonała na własnym parkiecie VFB Friedrichshafen. Kędzierzynianie są trzecią w historii drużyną, która zakończyła rozgrywki grupowe bez straty seta.

Niesamowity wyczyn siatkarzy ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku środowego spotkania na pozycji rozgrywającego wystąpił Przemysław Stępień, który zastąpił Benjamina Toniuttiego. Szansę występu w wyjściowej szóstce w miejsce Aleksandra Śliwki otrzymał także Piotr Łukasik.

W początkowej fazie premierowej odsłony na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Z czasem przewagę budować zaczęli sobie kędzierzynianie, którzy odskoczyli na cztery "oczka" (9:5). Gospodarze kontrolowali przebieg gry i wydawać sie mogło, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, jednak ambitnie walczący rywale zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu po 16. Wchodząc w końcowy fragment seta ZAKSA odbudowała swoją przewagę (22:19) i wygrała ostatecznie do 21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (5:7). Taki stan rzeczy nie utrzymał się długo i prowadzeni przez Nikolę Grbicia gospodarze doprowadzili do remisu (7:7) i od tego momentu obrazy gry wyrównał się. W dalszej fazie gry ZAKSA odskoczyła na dwa punkty (11:9), a wchodząc w decydujący fragment seta prowadziła czterema punktami (19:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i kędzierzynianie triumfowali podobnie jak w partii poprzedniej do 21.

Trzecia i zarazem ostatnia partia to ponownie lepsze otwarcie gości (2:4). Gospodarze zdołali jednak odrobić straty i wyszli na prowadzenie (7:5). W dalszej części gry zawodnicy ZAKSY dorzucili do swojego prowadzenia kolejne "oczko" (14:11) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W końcowej fazie seta Mistrzowie Polski powiększyli swoje prowadzenie do pięciu punktów (19:14) i mimo pogoni gości utrzymali przewagę zwyciężając do 22, a w całym spotkaniu 3:0.

Dla ZAKSY było to szóste zwycięstwo w trzech setach w szóstym rozegranym meczu. Kędzierzynianie, są trzecią w historii rozgrywek drużyną, która zakończyła fazę grupową bez straty seta. ZAKSA, która zdominowała rozgrywki w grupie E w losowaniu par ćwierćfinałowych będzie rozstawiona.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VFB Friedrichshafen 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

ZAKSA: Stępień, Parodi, Smith, Baroti, Łukasik, Rejno oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Kaczmarek, Semeniuk, Warda, Grygiel

VFB: Schmidt, Gjorgiev, Menner, Mote, Janouch, Krisko oraz Spath-Westerholt (libero), Juhkami, Malescha, Worsley