Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

PILNE

Jastrzębianie z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów

19.02.2020 22:58 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break rozstrzygnął o losach ostatniego spotkania Jastrzębskiego Węgla w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Pewni awansu "pomarańczowi" przegrali na wyjeździe z VC Greenyard Maaseik, jednak zapewnili sobie rozstawienie w losowaniu par ćwierćfinałowych.

Jastrzębianie z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania obydwa zespoły toczyły na boisku wyrównany bój. Dopiero w połowie partii gospodarze zdołali wypracować sobie czteropunktową przewagę (12:8), którą zbliżając się do decydującej fazy seta powiększyli do pięciu "oczek" (18:13). W końcówce jastrzębianie zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów partii, która padła łupem miejscowych do 23.

Drugą odsłonę od dwupunktowego prowadzenia (3:1) rozpoczęli gospodarze. Prowadzeni przez Slobodana Kovacia "pomarańczowi" szybko odrobili straty i po chwili sami zbudowali sobie dwupunktową przewagę (7:9). W dalszej części gry jastrzębianie utrzymywali dwupunktową zaliczkę (11:13, 18:20). W końcówce siatkarze Jastrzębskiego Węgla podkręcili tempo i wygrali pewnie do 20.

Trzecia partia to od początku dominacja gości, którzy już na początku wypracowali sobie dwa "oczka" przewagi (1:3). W kolejnych akcjach jastrzębianie powiększyli przewagę do czterech punktów (5:9) i w pełni kontrolowali przebieg gry. Gospodarze kilkukrotnie starali się odrobić straty, jednak "pomarańczowi" odparli ich ataki i wygrali wysoko do 19.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy od początku budowali sobie przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła trzech "oczek" (7:10). Siatkarze z Maaseik zdołali odrobić straty i z czasem sami wyszli na prowadzenie, które wchodząc w decydującą część partii powiększyło się do trzech punktów (18:15). Jastrzębianie zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu (20:19), jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrywając do 22 doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca partia miała jednostronny przebieg. Od początku na prowadzeniu byli gospodarze, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Greenyard Maaseik wygrał do 8, a całe spotkanie 3:2.

Dla "pomarańczowych" była to pierwsza porażka w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie z 15 punktami zajęli w grupie C 1. miejsce i zameldowali się tym samym w gronie ośmiu najlepszych drużyn. Jastrzębski Węgiel będzie rozstawiony w losowaniu par ćwierćfinałowych co pozwoli mu uniknąć innych czołowych zespołów rozgrywek.

VC Greenyard Maaseik - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

Greenyard: Kvalen, Aganits, Wójcik, Nielsen, Semeniuk, Zimmermann oraz Dronkers (libero), Folguera, Peeters, Teppan

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Hain, Szalacha, Depowski, Rusek, Iglesias