środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Rozlosowano ćwierćfinałowe pary w Lidze Mistrzów

21.02.2020 06:57 | 0 komentarzy | rafbl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel poznały rywali w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kędzierzynian los skojarzył z Mistrzem Rosji, natomiast "pomarańczowi" zagrają z włoskim Trentino.

Rozlosowano ćwierćfinałowe pary w Lidze Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, które wygrały swoje grupy w losowaniu par ćwierćfinałowych były rozstawione. Oprócz nich w czołowej ósemce rozgrywek znalazły się trzy włoskie, dwa rosyjskie i jeden belgijski zespół.

Cztery najlepsze zespoły po fazie grupowej rozgrywek były w losowaniu rozstawione. Obok polskich zespołów były to :prowadzone przez byłego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla - Ferdinando de Giorgiego Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie oraz Sir Safety Conad Perugia, którego trenerem jest szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski - Vital Heynen, a zawodnikiem Wilfredo Leon.

Prowadzoną przez Nikolę Grbicia ZAKSĘ los skojarzył z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo, który jest aktualnym Mistrzem Rosji. Siatkarze z Kemerowa w sześciu spotkaniach fazy grupowej zdobyli 12 punktów notując cztery zwycięstwa i dwie porażki. O punkt lepsi w rywalizacji w grupie B okazał się od nich inny rosyjski zespół - Fakieł Nowy Urengoj.

Drugi z naszych zespołów - Jastrzębski Węgiel w losowaniu trafił na włoski Itas Trentino. Rywale podopiecznych Slobodana Kovacia z 10 punktami zajęli w grupie A drugie miejsce ustępując Cucine Lube Civitanova. Siatkarze z Trydentu w fazie grupowej zanotowali cztery zwycięstwa i dwie porażki.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:

  • Knack Roeselare - Cucine Lube Civitanova
  • Itas Trentino - Jastrzębski Węgiel
  • Fakieł Nowy Urengoj - Sir Safety Conad Perugia
  • Kuzbass Kemerowo - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Pierwsze spotkania odbędą się w dniach 3-5 marca 2020 roku. Rewanże zaplanowano tydzień później. Nasze zespoły pierwsze mecze rozegrają na wyjeździe.

Poznaliśmy również pary półfinałowe tegorocznych rozgrywek. W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą zwycięzcy dwumeczów pomiędzy Knack Roeselare/Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino/Jastrzębski Węgiel oraz Fakieł Nowy Urengoj/Sir Safety Conad Perugia - Kuzbass Kemerowo - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkania półfinałowe zaplanowano na 7-9 oraz 14-16 kwietnia. Wielki finał po raz kolejny odbędzie się w berlińskiej Max-Schmeling-Halle.