Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Wodzisławska Zorza i Jastrzębski Węgiel poznali rywali

21.02.2020 15:46 | 0 komentarzy | rafbl

W środę w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozlosowano grupy ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski kadetek i kadetów. Swoich rywali poznały zawodniczki wodzisławskiej Zorzy oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Wodzisławska Zorza i Jastrzębski Węgiel poznali rywali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W losowaniu 1/4 Mistrzostw Polski kadetek udział wzięło 48 zespołów podzielonych na osiem sześciozespołowych grup. W gronie uczestniczek znajdują się prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski, które w rozgrywkach Mistrzostw Śląska zajęły czwarte miejsce.

Wodzisławianki w drodze losowania trafiły do grupy 2, która swoje mecze rozgrywać będzie w Łodzi. Oprócz Zorzy w grupie znalazły się gospodynie - ŁKS Żeńska Siatkówka Szkoła Gortata Łódź, KS Metro Warszawa, MKS Avia Świdnik, MKS Truso Elbląg i MKS Polonia Świdnica.

Każda z grup podzielona została na dwie trzyzespołowe podgrupy, w których zespoły zagrają każdy z każdym. Wodzisławianki zagrają w podgrupie A, w które ich rywalkami będą zawodniczki z Łodzi i Warszawy. W podgrupie B zagrają natomiast siatkarki ze Świdnika, Elbląga i Świdnicy.


Podobnie jak wśród kadetek również w losowaniu grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski kadetów udział wziął komplet 48 zespołów, które podzielono na osiem sześciozespołowych grup. Mistrzowie Śląska - Jastrzębski Węgiel trafili do grupy 4, której gospodarzem będzie AZS UWM Olsztyn. Oprócz gospodarzy i "pomarańczowych" w Olsztynie zagrają także: KS Gwardia Wrocław, RCS Czarni Radom, MKST Astra Nowa Sól i UKS Bronek Koszalin.

Uczestniczące zespoły podzielono na dwie trzyzespołowe podgrupy, w których zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym. Prowadzeni przez Dariusza Luksa jastrzębianie zagrają w podgrupie B, gdzie zmierzą się z zespołami z Nowej Soli i Koszalina. W podgrupie A zmierzą się ze sobą AZS, Gwardia i Czarni.


Turnieje ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 27 lutego - 1 marca 2020 roku. Awans do półfinału uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.