Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Solidne wzmocnienie Piasta Gliwice

26.02.2020 18:49 | 0 komentarzy | adi

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Kristopher Vida. 24-letni skrzydłowy podpisał kontrakt, który związał go z "Niebiesko-Czerwonymi" do 30 czerwca 2023 roku.

Solidne wzmocnienie Piasta Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kristopher Vida grał w DAC Dunajska Streda od lipca 2016 roku. W tym czasie w barwach słowackiego klubu rozegrał łącznie 124 spotkania, w których zdobył 32 bramki oraz zanotował 18 asyst. Wcześniej 24-latek grał w De Graafschap Doetinchem oraz FC Twente. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w młodzieżowych klubach na Węgrzech, m.in. Budapest Honved FC czy Vasas FC.

- Mam za sobą bardzo udaną połowę sezonu, ale doszedłem do takiego momentu, w którym uznałem, że potrzebuję zmian. Chciałem się znaleźć w Gliwicach i podpisać kontrakt z Piastem. Mam nadzieję, że będę mógł znacząco pomóc zespołowi w odnoszeniu dobrych wyników. Zdecydowałem się na transfer, ponieważ to bardzo dobry klub i aktualny mistrz Polski. Znaczenie ma również fakt, że Piast mocno o mnie zabiegał. To sygnał, że mogę czuć się potrzebny i chciałbym się za to odwdzięczyć na boisku - powiedział Kristopher Vida po podpisaniu umowy.

- Kristopher był jednym z czołowych i najbardziej skutecznych zawodników swojego klubu. Od kilku sezonów regularnie strzela bramki i asystuje. Bardzo dobrze prezentuje się w grze kombinacyjnej dysponuje dobrym dryblingiem oraz szybkością. Wchodzi teraz w najlepszy wiek dla piłkarza i może grać na kilku ofensywnych pozycjach. Liczymy, że jeszcze bardziej wzmocni konkurencję w naszym zespole i pomoże nam w osiąganiu jak najlepszych rezultatów - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.